Д'Амброзио замени Нагатомо. Пет минути добавено време.

Хойберг направи груб фаул след лошо влизане в краката на Едер

83′

Гари Медел получи картон за забавяне на играта.

81′

Ван Дайк сам от два метра стреля в Ханданович. Топката отново беше центрирана зад защитата на Интер.

80′

Кандрева напуска. Ансалди влиза да пази резултата.

79′

Напрежение пред вратата на Интер след серия от корнери и тъчове.

77′

Родригес получава почивка. Влиза Дейвис.

76′

Брозович получи втори жълт и отива да се къпе. Той направи груб фаул срещу Хойбьерг.

74′

Софиан Боуфал сменя Тадич.

73′

Мурило можеше да увеличи, но остана под топката при удар с глава.

72′

Икарди се обърна отляво. Мая Йошида успя да изчисти в корнер.

69′

МакКуин беше притиснат от Гнакури и изчисти с глава в корнер.

67′

ГООЛ! Кандрева разстреля Фостър с кинжален изстрел с левия крак. Топката му бе подадена от Сантон успоредно на вратата. Два защитника не можаха да блокират удара.

60′

Брозович получи картон за нарушение, за което играта не бе спряна.

59′

Тадич стреля отдясно след бърза атака на гостите. Ханданович легна и спаси.

58′

Икарди се опита да стреля, но Йошида го блокира и топката се дотъркаля до Фостър.

55′

Остин получу пас от Родригес пред полето и стреля силно. Топката мина покрай гредата.

53′

Икарди стреля над вратата отляво. Защитата на гостите беше пробита през центъра.

52′

Тадич вкара топката във врата с глава. Мажейка беше свирил фаул преди това.

51′

Джей Родригес не можа да се измъкне сам отдясно. Миранда изби топката в корнер.

50′

МакКуин центрира балонно в ръцете на Ханданович.

48′

Чарли Остин смени Шей Лонг.

46′

Миранда задържа Лонг, който го надбягваше отляво по крилото. Мажейка свири фаул в нападение, а Лонг се контузи.

45′
45′

Мажейкас свири край пет секунди преди края на 45-ата минута.

В последните пет минути Интер се разигра.

44′

Едер стреля с обръщане, но топката излезе много встрани.

43′

Брозович стреля. Топката излезе в корнер след рикошет.

42′

Вече Интер започна да пресира.

41′

Едер шутира силно по земя. Топката мина близо до дясната греда на Фостър. Първата хубава ситуация за домакините.

40′

Нов опит за бърза контра за гостите. Преди това удар на домакините беше блокиран.

38′

Джей Родригес не можа да засече топката във вратата. Лонг му свали с глава на задната греда.

33′

Едер напредна бързо отдясно. Мая Йошида успя да го блокира. Едер не беше решил какво да прави.

Двуметровият Фостър хвана високата топка след корнера.

31′

Мартина стреля в аут. Той беше отдясно, а ударът му мина покрай далечната греда. Родригес е бесен, че не получи топката пред вратата.

29′

Уорд- Прайс стреля силно. Ханаданович изби с пръсти. Съдията даде аут.

26′

Брозович центрира от фаул. Изчистването с глава доведе до контраатака и Ханданович със сетне сили  пресече центрирането.

25′

И феновете на Саутхямптън са по-активни.

Ханданович и Нагатомо успяха да спрат Лонг.

23′

Уорд-Прайс центрира зад защита на Интер от фаул. Четирима нападатели на Саутхямтън не можаха да достигнат до топката.

22′

Топката се задържа дълго в половината на Интер. Атаките на домакините са спирани в зародиш.

19′

Лонг стреля с глава, но преди това избута Миранда. Хойберг направи дълъг рейд, но закъсня с подаването.

17′

Гостите продължават да играят с по-голямо желание. Това личи и по извършваните фаулове.

15′

Домакините имат проблеми с изнасянето на топката.

12′

Лошо изпъление на Тадич. Ударът му е блокиран от Брозович.

11′

Ханданович скача и лови опасно центриране. Последва грешка в защитата на Интер и Гари Медел извърши нарушение на 29 метра от вратата.

8′

Родригес влезе сам в наказателното поле отляво, но отигра тромаво топката.

7′

Тадич се измъкна по дясното крило, но се оказа, че е извършил нарушение.

3′

Лошо връщане на Мая Йошида. Икарди не можа да вкара зашото си затвори много ъгъла.

2′

Саутхямптън започва по-активно. Домакините приемат играта в своята половина.

1′

Около 7 хиляди гостуващи привърженици са на трибуните.

Елоге Яо Джак Стивънс

Мачът на Сан Сиро ще бъде първи между двата отбора и е шест години след последния трофей на "нерадзурите" в Шампионската лига.

Тогава Саухямптън воден от Алан Пардю спечели купата на отборите от трето и четвърто ниво и се класира на седмо място в Лига едно.

Интер загуби първите си два мача от групата и всяка грешна стъпка днес почти сигурно ще сложи кръст на аспирациите на домакините за нещо сериозно в Лига Европа. "Нерадзурите" играят слабо  и в калчото. Те са на 11-то място с 11 точки. В последната си среща загубиха у дома от новака Каляри с 1:2. Единственият им стойностен резултат е победата над Ювентус с 2:1 преди месец.

Саутхямптън има 4 точки срещу същите съперници и ще счита равенството за успех на терена на миланския гранд. "Светците" са на 8-мо място във Висшата лига с 12 точки.

Рекордният трансфер на Саутхямптън Софиан Буфал може да направи своя дебют в Европа. Той беше закупен за 16 милиона паунда, но не е играл защото има контузия на коляното.

Полузащитникът Нейтън Редмънд и защитниците Седрик Соарес и Мат Таргет не отпътуваха за Италия.