78′

Бек заменя Адриано.

68′

Фабри спасява отбора си!

Вратарят на домакините реагира светкавично, след рикошет в крак на защитник пред него, застрашително насочил се към долния ляв ъгъл на вратата му.

58′

2:1 за Бешикташ!!!

Втори гол на Талиска за тази вечер!

Шансовете на турския тим остават живи!

Феновете не са на себе си от радост!

Снимка 289597

57′

Вече 12 минути от второто полувреме гостите не са излизали от полето си.

Тотален натиск на домакините.

56′

Уникално спасяване на вратаря на гостите!

Тосун стреля с летящ плонж, но Лопес избива.

55′

Реферът Мажич сякаш спести втори жълт картон на капитана на гостите Гоналон.

При извършен от него фаул, арбитърът се втурна към футболиста, но впоследствие се спря и не му показа за втори път жълтия картон.

54′

Мощна бомба на Талиска от около 30 метра!

Топката преминава близо до вратата.

46′

Талиска стреля с глава!

Жале изчиства топката пред самата голлиния!

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме можеше условно да бъде разделено на две части - такава с превес на домакините и последвала - с натиск на гостуващия състав.

Едно е сигурно - феновете не скучаеха и за секунда, като в мача имаше всичко - оспорвани положения, тежки сблъсъците, безброй изстрели към двете врати и два гола - във всяка една от тях.

Резултатът беше открит от Андерсон Консейсао - Талиска след 27 минути игра. Футболистът на домакините стигна до центрирана в полето на гостите топката и мигновено стреля, засичайки я в мрежата за 1:0.

Само 7 минути след това обаче равенството беше възстановено. Това се случи след пореден блестящ момент за лидера на френския тим - Александър Лаказет, който се въползва от открила се пред него възможност и не сбърка, вкарвайки за 1:1.

Отново Лаказет се оказа очи в очи със стража на домакините, но шутът му срещна вътрешната част от лявата греда на вратата на Бешикташ, а резултатът не бе променен за пореден път.

Така или иначе положения и напрежение в мача не липсваха, което определено се понрави на запалянковците по трибуните.

45′

Почивка.

44′

Корне шутира!

Кълбото минава встрани от целта.

43′

Удар на Талиска!

Топката "облиза" външната част от мрежата на вратата на гостите.

41′

Александър Лаказет стреля!

Топката се отбива във вътрешната част от лявата странична греда на вратата на домакините, но не влиза в мрежата.

Страхотен пропуск за гостите, с който те до голяма степен можеха да решат всичко в сблъсъка.

34′

ГООООООООООООООЛ на Александър Лаказет!

1:1!

Резултатът е изравнен!

Снимка 289594

Чудесна атака за гостите и страхотен завършващ удар на Лаказет!

32′

Заслужено официално предупреждение за Гоналон.

Грубо негово нарушение срещу голмайстора Талиска.

30′

Върната топка към вратаря едва не обърква съвсем сметките на Лион.

Тосун застига стража и протяга крак, като само по чудо не успява да насочи кълбото по посока вратата на гостуващия състав.

28′

Първи жълт картон в мача.

Той е за фаул на Адриано срещу Корне.

27′

ГООООООООООООООЛ за домакините!

Талиска бележи за 1:0!

Резултатът е открит!

Снимка 289596

24′

Домакините недоволстват, тъй като реферът спря обещаваща тяхна атака, позволявайки на екипа да влезе на терена.

22′

Диакаби получава тежък удар и с двете ръце от вратаря на домакините.

Играта е временно спряна, тъй като футболистът на Лион ще трябва да получи медицинска помощ.

20′

Центриране на Валбуена и...

...защитниците на Бешикташ остават на крачка от отбелязване на повече от любопитен автогол!

Бранител на тима отби топката с тила си, след което кълбото се насочи към мрежата.

Фабрисио обаче бе на мястото си и спаси.

17′

Неточен пас на Валбуена към Лаказет.

Последният не е никак доволен от случилото се, тъй като излизаше в чиста голова позиция.

14′

Уникален пас на Лаказет в наказателното поле на Бешикташ.

Толисо обаче опитва да стреля от въздуха и шутът му с левия крак не намира очертанията на вратата.

11′

Две поредни нарушения в нападение на Лаказет.

Агресивен и настоятелен в действията си, нападателят на Лион определено не се нрави на бранителите на съперника.

7′

Лаказет сам се справя с двама бранители на Бешикташ.

Изстрелът му обаче попада в тялото на бранител и излиза в ъглов удар.

6′

Добър пробив на Куарешма.

Завършващият му пас обаче не е особено коректен.

5′

Нов мощен изстрел на Тосун, който попада в целта!

Вратарят за пореден път е на мястото си.

2′

Силен шут на Тосун!

Вратарят на Лион спасява!

Първа опасност в мача, на доста ранен етап от сблъсъка.

Топката тупна коварно пред ръцете на стража на гостите и едва не го заблуди.

1′

Феновете на домакините по традиция са безкрайно впечатляващи и експресивни:

Снимка 289589

1′

Еркин Рибус

Бешикташ приема Лион в среща-реванш от четвъртфиналите на Лига Европа. Битката на стадион "Водафон Арена" стартира в 22:05 часа.

Бешитакаш е много близко до първия си полуфинал в Европа, но за целта трябва да запише първата си суха мрежа в европейските клубни турнири на своя стадион, когато довечера посреща опонента си.

Едно е сигурно - турският състав ще бъде подкрепян от фанатизираните си фенове, които ще създадат адска атмосфера за гостите от Франция.

Грозни сцени във Франция! Ултрасите на Лион и Бешикташ напомниха за тъмната страна на футбола
Обновена

Батални сцени на "Стад дьо Лион", за радост жертви няма!

Домакините ще бъдат без Винсент Абубакар и Марсело. За Лион аут от срещата са защитникът Мичей Рибус, който е контузен, докато Рафаел е наказан. Мемфис Депай пък няма право да играе в турнира.

Първият двубой между двата тима бе помрачен от нахлуването на фенове на терена. В крайна сметка Лион успя да обърне развоя и с два късни гола да победи с 2:1.

Дни по-късно футболистите на Лион имаха подобни преживявания, когато бяха атакувани и от феновете на Бастия по време на мача от Лига 1.

Страхотен скандал! Фенове на Бастия биха звездите на Лион! (ВИДЕО)

Поредни ексцесии на мач на тима

Лион има леко предимство от първия мач и според специалистите за французите няма да е проблем да вкарат гол. Тимът на Бруно Женезио бе вкарал 18 гола в 5-те мача преди този с Бешикташ.

Турците все още нямат загуба в европейските клубни турнири у на "Водафон Арена" (2 победи и 3 равни). "Орлите" нямат загуба у дома в последните си 8 европейски мача (3 победи и 5 равни).