Последен съдийски сигнал.

88′

Долберг е заменен от Нереш.

87′

Младите таланти на домакините на свой ред се опитват да тормозят отбраната на съперника.

Нямат и миг спокойствие защитниците на Лион тази вечер.

82′

Напрежение няма, публиката празнува, победата е сигурна.

По всяка вероятност задачата за Лион в реванша граничи с невъзможното.

79′

Клуйверт заменя Юнес.

Може би един от най-добрите футболисти на домакините в днешния мач.

76′

Лаказет сменя Корне.

71′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

4:1!!!

Няма милост!

Траоре бележи второто си попадение в срещата!

Край на мечтите и надеждите за гостите!

70′

Жале е заменен от Рафаел.

66′

Валбуена!!!

3:1!

Футболистът на Лион връща тима си в мача!

Лошо изчистване на Шьоне намери точно Валбуена, който се възползва максимално от подаръка и е точен за отбора си!

Гол на надеждата за френския състав!

62′

Жълт картон за Траоре.

61′

Пълна, явна капитулация на футболистите на гостите!

Те изглеждат абсолютно обезверени и не създават нищо на терена.

Чудесен спаринг партньор за своя съперник...

Снимка 291775

58′

Гезал сменя Тусар.

54′

Футболистите на Аякс не спират да атакуват!

За тях явно няма значение фактът, че съперникът така или иначе изглежда примирен със съдбата си в мача, а и не само...

49′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:0 за Аякс!

Снимка 291780

Попадение на Юнес.

Е, първият финалист в Лига Европа вече сякаш е ясен!

48′

Засада на Тете.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна с натиск на домакините. Защитниците на гостуващия тим не изглеждаха особено изненадани от развоя на събитията, като по-скоро го бяха предвидили.

На първо време те успяваха да спрат набезите на съперника, но малко по малко силите им намаляваха, докато Аякс не забави, а дори напротив - увеличи двойно оборотите.

Резултатът от това не закъсня. След 25 минути игра центриране в полето на Лопеш намери Траоре, който без да се замисля много отклони кълбото в мрежата за 1:0.

"Амстердам Арена" буквално бе разтресен от радостта на феновете, като тя се повтори едва 9 минути по-късно.

Тогава отново Траоре бе най-деен в полето на опонента и след не особено добра намеса на вратаря на Лион топката бе отклонена към Долберг, който с лекота удвои предимството на амстердамци.

Почивката дойде с голямо облекчение за гостите, като ако полувремето бе продължило само още няколко минути, следващият гол във вратата на Лопеш беше почти сигурен.

45′

Почивка.

44′

Две поредни спасявания на Лопеш в самия край на полувремето.

Вратарят на Лион прави всичко по силите си, но домакините са просто неудържими.

43′

Санчес и Де Лигт са оформили истинска стена в защитата на домакините.

Те изглеждат непробиваеми, до момента.

41′

Жълт картон за Гоналон.

34′

2:0!

Снимка 291779

Долберг бележи за Аякс!

Домакините нанасят втори тежък удар!

31′

Юнес едва не поднася чудесен пас на Долберг.

В последния възможен момент обаче Диакаби протяга крак и избива топката напред.

30′

Официално предупреждение за Де Лигт.

25′

Очакваното се случи!

Аякс излиза напред в резултата! 1:0!

Снимка 291777

Траоре дава преднина на холандския тим!

23′

Пробив на Фекир в половината на съперника.

Той демонстрира завидна техника, след което стреля, но шутът му определено не е точен.

22′

Аякс е запазил мрежата си "суха" в 5 от 6-те си домакинства в Европа през сезона.

Показател, който определено впечатлява и е комплимент за защитниците на отбора.

21′

Критични първи двайсетина минути за гостите.

Те успяха да удържат първоначалния натиск на опонента си и сякаш залагат все по-често и на постепенни акции, а не само на контраатаки.

Снимка 291776

20′

Двата тима определено се "захапаха"!

Акции ту в едната половина от терена, ту в другата.

Всичко е възможно, на този етап от срещата.

16′

Де Лигт стреля!

Лопеш е готов за изстрела му и се намесва подобаващо.

Гол няма.

15′

Аякс никога не е губил от Лион.

През сезон 2002/2003 те печелят и двете срещи между съставите в груповата фаза на Шампионската лига.

Девет години по-късно Аякс записва две равенства срещу опонента си - отново в групите на Лигата на богатите.

Снимка 291767

14′

Първа сериозна опасност в мача!

Корне пробива, озовава се в чиста позиция и стреля, топката е отбита, но попада в Гоналон.

Ударът на последния е просто отчайващ...

10′

Скоростна акция за състава на гостите.

Корне излиза в добра позиция и стреля, но ударът му не попада в целта.

7′

Защитниците на Лион изглеждат добре подготвени за това, което се случва.

Доста заети са, от първия съдийски сигнал насам, това е сигурно.

5′

Тотална доминация на домакините в началните минути, що се касае до притежанието на топката.

Все още без реална голова възможност за тях, обаче.

2′

Феновете на домакините чакаха 20 години за нов полуфинал в Европа.

Със сигурност отборът ще трябва да покаже максимума от възможностите си!

Снимка 291770

1′

Първи съдийски сигнал!

"Амстердам Арена" беше празен до преди 10-ина минути, а сега вече се пръска по шевовете!

Клуйверт Рафаел

Аякс приема Лион в първа среща от полуфиналите на Лига Европа. Битката на стадион "Амстердам Арена" започва в 19:45 часа.

В последните 4 срещи между двата състава, домакините имат 2 победи, гостите нямат успех и 2 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Аякс имат изиграни 2 мача, като амстердамци имат 1 победа, гостите нямат и 1 път спорът е завършвал наравно.

Аякс изпуска титлата след загуба в дербито срещу ПСВ (Айндховен)

ПСВ удари Аякс и почти направи Фейенорд шампион

До края на холандското първенство остават 2 кръга

Аякс е близо до първи европейски финал от повече от 20 години и холандците ще хвърлят всички сили да откажат Лион и да вземат добра преднина преди финала.

"Лалетата" разполагат с уникално талантливо поколение, което практикува атрактивен и нападателен футбол.

Стадионът на Аякс ще носи името на великия Йохан Кройф

Най-красивото лале се превърна в икона на клуба

Поради картони от мача с Шалке са наказани бранителите Жоел Велтман и Ник Виергевер. С контузия е младият нападател на Буркина Фасо Бертранд Траоре.

Очаква се повече от 54 000 фенове на Аякс на стадион "Амстердам Арена", които да създадат невероятна атмосфера.

Шалке направи и невъзможното, но то не беше достатъчно срещу Аякс

Холандците са сред четирите най-добри отбора в надпреварата

В шампионата на Холандия отборът заема 2-ро място, като е на 4 точки зад лидера Фейенорд и на 3 пред ПСВ (Айндховен).

Лион стигна изключително трудно до полуфиналите на турнира, като в предишния кръг отстрани с дузпи Бешикташ.

Трябва да се отбележи, че на 1/16-финал французите отстраниха друг холандски отбор - АЗ Алкмаар с общ резултат 11:2. Сега такъв развой изглежда невъзможен. Голмайсторът Александър Лаказает е с контузия и пропусна последните два мача на тима.

Мечтата на Бешикташ угасна, дузпите класираха Лион на полуфинал!