Съперникът на ЦСКА в турнира Лига Европа - Мура (Словения), започна новото първенство с домакинско равенство 1:1 срещу Рудар (Веление).

Именно Мура откри резултата в 61-ата минута чрез Етерович, а две минути преди края на редовното време гостите изравниха чрез Подлогар.

Съперникът на "армейците" показа добра игра през първата част, но не успя да открие резултата.

Първото добро положение след почивката за домакините беше превърнато в гол от Мате Етерович. Отличният в този мач Драган Йелич намери Коутер в центъра на защитата, а той с едно
докосване върна към Етерович, който от 8 метра прати топката в мрежата.

След това играчите на Мура се опитаха да държат противника си далече от вратата, но сгрешиха две минути преди края. Елвис Братанович намери Матея Подлогар, който се възползва от грешка в защитата на Мура и успя да преодолее вратаря Филип Дракович.

Мачът Мура - ЦСКА е в четвъртък (19 юли) от 21:00 часа, а реваншът в София е след седмица.