Милан разби с 5:2 Дюделанж в мач от група "F" на Лига Европа и е все по-близо до продължаване в елиминационната фаза на турнира. "Росонерите" събраха 10 точки и заемат второто място във временното класиране, на точка от лидера Бетис и с три повече от третия Олимпиакос.

Резултатът на "Сан Сиро" откри Патрик Кутроне в 21-ата минута. Гостите от Люксембург изравниха чрез Щолц в 39-ата минута. В началото на второто полувреме Тюрпел направи пълен обрат.

Футболистите на Дженаро Гатузо натиснаха оборотите и стигнаха до изравнителен гол дело Стелвио, който порази собствената си врата в 66-ата минута.

Снимка 392368

Четири минути по-късно Хакан Чалнахоолу вкара за 3:2 след страхотен удар извън наказателното поле.

В 78-ата минута Том Шнел последва примера на Стелвио и си вкара атрактивен автогол в опита си да изчисти топката след центриране. Две минути по-късно Фабио Борини оформи крайното 5:2.

За Дюделанж цял мач игра бившият младежкия национал Едисон Йорданов.