Мидтиланд и Лудогорец не се победиха в първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Срещата в Дания завърши 1:1.

Българският шампион може да бъде щастлив от резултата, тъй като домакините тотално владееха инициативата и създадоха куп положения. Ударите към вратата на Кахлина бяха общо 17, докато тези на водения днес от Станислав Генчев тим, едва 3.

Датчаните първи поведоха, но зелените, които в този мач бяха в розово, изравниха чрез Кирил Десподов.

Лудогорец понесе тежък удар след като Антон Недялков и Кирил Десподов се контузиха и напуснаха принудително.

Снимка 546793

Срещата започна доста лошо за българския тим. Още в 3-ата минута Мидтиланд поведе. След отлична атака, Евандер центрира в наказателното поле, а защитата на българския тим изпусна Исаксен, който засече с глава и стреля във вътрешната страна на дясната греда, преодолявайки Кристиан Кахлина за 1:0.

Мидтиланд - Лудогорец, развой на срещата по минути

Домакините донинират

Последва тотално доминация на домакините, а разградчани не стояха добре на терена. В 32-ата минута обаче българският шампион, който тотално беше притиснат в последните минути, успя да изравни с първия си точен удар.

Снимка 546792

Нападателят на "орлите", който доскоро беше в немилост - Елвис Ману опита да стреля от границата на наказателното поле, топката се отби и стигна в идеално позиционирания Кирил Десподов, който овладя и стреля под плонжа на вратаря за 1:1.

Снимка 546791

Източник: twitter

През втората част ситуацията на терена не се промени особено, с разликата, че "орлите" понесоха нови удари, но от друго естество.

В 52-ата минута капитанът Антон Недялков напусна принудително контузен. В негово отсъствие лентата взе Кирил Десподов, който обаче девет минути по-късно също получи травма. Националът също не успя да продължи мача за ужас на щаба начело с треньора Станислав Генчев.

Последваха нови опасни ситуации пред вратата на българския тим. На няколко пъти Кристиан Кахлина се намесваше решително, за да запази равенството.

В следващия мач в груповата фаза, Лудогорец посреща Цървена звезда. Срещата е на 30 септември.