Турнир: Лига Европа Стадион: "Людски Врт", гр. Марибор (Словения) Зрители: 7355
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Марибор - Ботев (Пловдив) 2:2 в мач от Лига Европа

Довиждане, Марибор! Класен Ботев (Пд) оцеля в Словения и продължава напред в Лига Европа

"Канарите" стигнаха до драматично реми 2:2, което им осигури мачове с гръцкия колос Панатинайкос

90′

Излишно е да споменаваме, че остатъкът от срещата беше сложен за хората на Керкез. На два пъти домакините бяха много близо до вкарване на трети гол. Игонен някак беше „омагьосал“ вратата си, тъй като изстрелите на Божич и Репас минаваха изключително близо до страничния му стълб.

89′
Снимка 675175

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

88′

Антъни Уджа влиза в игра, а оставащите мигове от мача ще са за Мартин Секулич.

88′

Джеймс Етоо получава официално предупреждение.

87′

Николай Минков получава жълт картон.

84′

Ивелин Попов напуска терена, за да може Ботев да заиграе с трима в отбрана. Влиза Сирики Диабате.

80′

ГООЛ ЗА МАРИБОР! 2:2! ЕТИЕН БЕУГРЕ! Е, не бе писано вечерта да приключи лесно за носителя на Купата. Ботев инкасира втори гол десет минути преди края, което завърза тотално битката на "Людски врът". Ехидже Укаки се провали тотално в опита си да изчисти една топка, позволявайки на резервата Божич да центрира от фланга. Пасът му се оказа от най-висока класа, тъй като намери непокрития Етиен Беугре, за когото нямаше друга алтернатива освен да се разпише с глава.

75′

ГЪРЛИЧ! Малко след появата си на терена, 17-годишният талант на Марибор - Нико Гърлич можеше напълно да върне интригата в мача. Младият нападател получи подаване в наказателното поле, след което финтира елегантно Укаки. Юношата на "виолетовите" си нагласи топката на левия крак, но от тази позиция някак си не намери очертанията на вратата.

73′

Арнел Якупович ще напусне игра, а вместо него влиза Нико Гърлич.

Снимка 675174

72′

Малко след появата си на терена, Ехидже Укаки получава жълт картон.

70′

Ехидже Укаки ще заздрави фланга на Ботев, а замененият е Самуел Акере.

Снимка 675173

63′

Жига Репас напуска терена, а в оставащите минути на терена ще действа Етиен Беугре.

63′

Грегор Шикошек ще замени Редван Бурле. Нова рокада за Марибор.

60′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ! 1:2! АНТЪНИ УДЖА! "Людски врът" беше огласен от триумфални викове на великата пловдивска публика, след като любимият им Ботев сътвори пълния обрат! Селекцията на Душан Керкез направи огромна крачка към следващата фаза на Лига Европа, когато в 60-ата минута Антъни Уджа вкара за 1:2. В епицентъра на събитията отново се оказа резервата Кристиан Нвачукву, който отправи пас около дузпата за своя рутиниран нигерийски сънародник. Там вече стрелецът свърши своята част, след като с уникално движение и последвал изстрел, не остави никакъв шанс на Ажбе Юг.

56′

Промяна в състава на Марибор - Баришич напуска терена, а в игра влиза Божич.

52′
Снимка 675171

48′

БУРЛЕ! Радостта на пловдивчани можеше да бъде безсрамно кратка, тъй като още при изпълнението на център, Марибор създаде толкова опасна атака, че Радван Бурле "обра" центриране в непосредствена близост до голлинията на Игонен. За радост, нападателят не намери очертанията на вратата.

47′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:1! НВАЧУКВУ! Нямаше по-добър начин за началото на втората част от това, което сътвориха футболистите на българския евробоец. В 47-ата минута Ботев стигна до безценен изравнителен гол, а автор на попадението стана появилият се като смяна 120 секунди по-рано Кристиан Нвачукву. Всичко започна с грешка при изнасянето на топката от Лан Видмар, което позволи на Антонио Перера да отправи перфектен извеждащ пас за Нвачукву. Нигериецът използва скоростта си и отправи диагонален шут, който порази далечния ъгъл на "виолетовите".

46′

На полувремето Душан Керкез предприе рокада в своя състав и вместо Никола Илиев в игра се появи Кристиян Нвачукву.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

ОПАСНО! Голям късмет опази ботевистите от гол в 38-ата минута. Тогава Йосип Иличич отново демонстрира сериозните си качества и в близост до аутлинията пробва центриране към съотборник на втора греда. В този момент на шпагат му се хвърли Баолянис, а топката придоби такава траектория, че си бе цяло чудо как не пожела да мине зад голлинията на Игонен. Буквално в следващата атака, Макс Баришич насочи с глава от близко разстояние, но стражът на Ботев беше на мястото си и улови.

36′

АКЕРЕ! Ботев се нуждаеше от гол и такъв се опита да предостави Самуел Акере. Бързакът от Нигерия направи първият си добър пробив за мача, след което пробва изстрел с левия крак. Той не притежаваше необходимата сила и бе спасен от вратаря на Марибор.

Снимка 675170

32′

Ивелин Попов сътвори тактическо нарушение срещу Иличич и получава жълт картон.

31′

Феновете на Ботев (Пд) бяха най-колоритното нещо на "Людски врът" в четвъртък вечер. "Жълто-черните" подкрепяха със сърце и душа своите любимци, които имаха няколко добри минути след 30-ата, когато видимо започнаха да поемат по-голям контрол над събитията на терена.

Снимка 675169

20′

Попадението повлия по различен начин на двата тима. Марибор се успокои от изпълнената първа задача в игровия си план, докато играта на Ботев пострада най-вече в креативен аспект. Ивелин Попов и колегите му трудно достигаха до наказателното поле на "виолетовите", а да не говорим и за нещо по-опасно пред Ажбе Юг.

13′

ГООЛ ЗА МАРИБОР! 1:0! ЯН РЕПАС! Първоначалните планове на Душан Керкез и компания за този двубой рухнаха в 13-ата минута. Тогава домакините от Марибор съумяха да открият резултата. Вниманието на "канарите" в дефанзивен план не се повиши макар секунди по-рано Йосип Иличич да бе отправил опасен изстрел във външната част на мрежата. Така пловдивската отбрана логично бе наказана от Ян Репас. Халфът получи подаване, след което си бутна кълбото встрани от Перера, за да шутира от дъгата, намирайки долния ляв ъгъл на безпомощния Игонен.

5′

ШАНС ЗА МАРИБОР! Критичен момент пред вратата на пловдивчани беше регистриран в петата минута. Йосип Иличич центрира остро от фаул, а защитниците на Ботев забравиха за Свен Карич, който с глава се пробва да продължи към мрежата. За огромно неудоволствие на хиляди по трибуните на "Людски врът", кълбото премина малко над горната греда.

3′

Двубоят започна по динамичен начин, като домакините от Марибор бяха готови на всичко, за да компенсират бързо изоставането и от един гол в общия резултат. Изстрели на Репас и Йосип Иличич, за радост, не създадоха нещо особено опасно пред вратата на Матвей Игонен.

1′