Манчестър Юнайтед победи Сент Етиен в първи мач от 1/16 финалите на Лига Европа. На "Олд Трафорд", "червените дяволи" се наложиха над "зелените" с 3:0. В герой на вечерта се превърна Златан Ибрахимович, който наниза хеттрик.

Французите не се дадоха лесно и затрудниха максимално тима на Жозе Моуриньо, но така и не успяха да превърнат няколкото си сериозни положения в гол.

Така Юнайтед може да бъде считан за големия фаворит за класиране на 1/8 финалите от тази двойка. Все пак "зелените" едва ли са се предали и ще търсят отмъщение след седмица на своя стадион, който няма да бъде никак гостоприемен за Манчестър Юнайтед.

Снимка 278997

Срещата започна с натиск на домакините. "Червените дяволи" успяха да открият още с първото си опасно положение в мача. В 15-ата минута, Златан Ибрахимович изпълни свободен удар от границата на наказателното поле, вратарят Стефан Руфие не успя да се намеси и така допусна гол в мрежата си за 1:0.

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Сент Етиен

Братски сблъсък на "Олд Трафорд"

В 31-ата минута шведът можеше да удвои но пропусна от добавка отблизо след като опитът му премина малко над напречната греда.

В края на полувремето, "зелените" се активизираха. Малко преди края на частта, Смолинг забрави Амума в наказателното поле и нападателят намери пространство за удар, но защитник блокира топката в последния момент.

През втората част Сент Етиен усилено търсеше попадението. В 73-ата минута Нолан Ру пое топката в празно пространство и я прати с удар от наказателното поле малко над напречната греда, записвайки нов пропуск за гостите.

И по старо футболно правило, че като не вкараш ще ти вкарат, Манчестър Юнайтед удвои преднината си.В 75-ата минута Маркъс Рашфорд навлезе отлично в наказателното поле и намери непокрития Златан Ибрахимович, който беше на точното място в точното време, за да овладее топката и да я прати ниско в средата на вратата, правейки резултата 2:0.

Снимка 278994

В края на мача, звездата на шведа, обявил се за крал, отново блесна. Той бе повален в наказателното поле съдията без да се поколебае отсъди дузпа. Ибра безкомпромисно наниза топката в долния ляв ъгъл на вратата за крайното 3:0.