Манчестър Юнайтед победи Копенхаген с минималното 1:0 в мач от четвъртфиналите на Лига Европа на на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн.

Единственото попадение отбеляза Бруно Фернандеш, разписал се в 5-ата минута от първото продължение.

След края на редовните 90 минути голове не бяха отбелязани, което наложи изиграването на допълнителните две части.

Снимка 491694

Източник: Twitter

Иначе датчаните показаха стойностен футбол, като създадоха редица опасности пред вратата на съперника си. Две от попаденията на Юнайтед пък бяха отменяни, което със сигурност изнерви именитите британци.

В 13-ата минута Байи успя да блокира Дарами в наказателното поле, а след това Нелсон спечели въздушен двубой, при който Уилямс трябваше да изчиства почти от голлинията. В 18-ата минута отново Дарами създаде неприятности на Байи, като го финтира в наказателното поле, но ударът му бе отклонен от Магуайър. Последва разбъркване и опит за нов удар, но отбраната на Юнайтед успя да изчисти.

Снимка 491693

Малко по-късно се стигна до любопитна ситуация, като Фернандеш бе на отлична позиция, но ударът му с глава мина над вратата. След като топката напусна терена, съдията... посочи бялата точка за дузпа. Малцина разбраха какво е провокирало решението, вероятно за падане на Марсиал. Играчите на Ман Юнайтед също бяха объркани. Реферът обаче бързо отмени решението. Ситуацията бе разгледана с ВАР, а на повторението се видя, че няколко играчи на английския тим бяха в засада.

Малко преди почивката Марсиал се размина с топката след отлично центриране на Уан-Бисака. Секунди по-късно Грийнууд бе изведен зад защитата и с диагонален удар прати топката в мрежата. Разглеждане със системата за видеоповторения показа, че той е бил в засада и попадението бе отменено.

Снимка 491696

През втората част още едно попадение на Юнайтед не бе зачетено. Рашфорд прати кълбото в мрежата при добавка, но бе в положение на засада.

Така се стигна до продължения, в които "червените дяволи" доминираха. Марсиал бе съборен в наказателното поле от Бйеланд в 95-ата минута и последва 11-метров наказателен удар, а Бруно Фернандеш се разписа от бялата точка за крайното 1:0.

Промяна в резултата нямаше, което означаваше, че Юнайтед продължава на полуфиналите в надпреварата.