Лудогорец инкасира първо поражение за сезона в груповата фаза на Лига Европа. Българският шампион отстъпи с 0:1 на Еспаньол пред повече от 10 000 зрители в Разград. Единственото попадение в срещата реализира Виктор Кампусано в 13-ата минута, възползвал се от груба грешка на Рафаел Форстър.

Поражението свали "орлите" от първата позиция в група "Н" за сметка на "папагалчетата" от Барселона. Добрите шансове за продължаване в следващия етап от турнира обаче остават.

Загубата тази вечер е първа за Станислав Генчев като наставник на лудогорци. Съдбата им можеше да бъде и по-различна, но пропуски срещу каталунците направиха Чибота, Вандерсон и Недялков.

Снимка 449520

Гостите доиграха последните мигове от срещата с човек по-малко заради два бързо изкарани картона от капитана им Хави Лопес.

Битката пред пълните трибуни в Разград започна с поделено надмощие. В началните секунди устремът беше за българския представител, но Мавис Чибота не успя да комбинира със свой колега в полето на противника. Отговорът на Еспаньол беше красноречив и дойде след статично положение. В 3-ата минута Еспиноса беше оставен да стреля с глава, но Форстър застана на пътя на топката и изчисти в нов ъглов удар.

Лудогорец - Еспаньол 0:1 (Развой на срещата по минути)

Тъжна вечер за "орлите"

"Орлите" демонстрираха, че тази вечер ще разчитат на бързите комбинации в атака. Такава имаше в 6-ата минута, когато Чибота и Марселиньо матираха отбраната на каталунците, но последвалият изстрел на Вандерсон с глава така и не намери целта.

Снимка 449512

Източник: EPA/БГНЕС

Лудогорец беше близо до попадението в 8-ата минута. Сисиньо нямаше друга опция освен да центрира към Лукоки. Африканецът съумя да отправи достатъчно опасен удар, който майсторски беше спасен от безкрайно опитния Диего Лопес.

Събитията в Разград претърпяха неприятен развой в 13-ата минута, когато младият Виктор Кампусано даде аванс на каталунците. Рафаел Форстър не прецени никак добре една балонна топка в половината на лудогорци. Това позволи на съперниковия нападател да отиграе коженото кълбо и да го прокара под плонжа на Пламен Илиев.

Селекцията на Станислав Генчев бързо можеше да отвърне на удара с добра ситуация пред Вандерсон. Българският национал обаче не намери горния десен ъгъл на опонента, въпреки техничното си насочване от границата на наказателното поле.

Снимка 449514

Джоди Лукоки отново влезе в ролята на "прекъсвач" за Лудогорец в 27-ата минута. Крилото с №92 провали бърза контраатака на "зелените", като тогава се подлъга по идващия на скорост Марселиньо и в решителния момент пусна топката зад гърба на разградския капитан.

Досадните грешки в защитата на българския представител продължиха. Нова такава в 30-ата минута позволи на Кампусано да шутира по земя от границата на наказателното поле. Пламен Илиев обаче бе добре позициониран и направи рутинно спасяване.

Еспаньол беше близо до това да удвои своята преднина в 40-ата минута. Колумбиецът Еспиноса намери своята позиция при изпълнение на корнер. Ударът му с глава свари неподготвен и Илиев, но за българско щастие топката облиза външната част на мрежата.

Снимка 449516

Офанзивната част от лудогорския тим напомни за себе си малко след това, когато Баджи се оказа на точното място и насочи към вратата без сериозна подготовка. За негова жалост обаче коженото кълбо срещна тялото на съперник, застанал малко пред своята голлиния.

Отбраната на Лудогорец явно не си беше взела поука от случилото се преди паузата. В ситуация подобна на тази при допуснатия гол, Козмин Моци забрави за присъствието на Лей Ву. Китаецът за радост не успя да се възползва и пресили прекалено много центрирането си към Виктор.

Лудогорци за сефте застрашиха испанската врата през второто полувреме чак в 67-ата минута. Чибота получи подаване на границата на наказателното поле, след което елегантно се завъртя и отправи удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

Националът ни Антон Недялков реши да вземе нещата в свои ръце в 71-ата минута. Бранителят навлезе остро в полето на Еспаньол и отправи шут с по-силния си десен крак, който мина малко над гредата на "папагалчетата".

Снимка 449523

Мавис Чибота продължи да бъде най-опасният футболист на Лудогорец. В 80-ата минута негова индивидуална изява завърши с осигуряването на отличен коридор за стрелба. Липсата на баланс във важния миг обаче направи и последвалия му изстрел напълно безполезен.

Надежда за по-добър завършек на срещата озари лудогорци в 88-ата минута. Тогава капитанът на съперника Хави Лопес си изкара бързи два жълти картона и остави своите колеги с човек по-малко в решителния етап от европейската среща.

Това позволи на "орлите" да осъществят няколко опасни центрирания в полето на Диего Лопес, които за жалост не дадоха нужния ефект.