Турнир: Лига Европа Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 5944

68′
Снимка 683972

Източник: startphoto.bg

67′

Педро Нареси приключва участието си в този мач, а на терена ще видим Ивайло Чочев.

66′

Ядосаният Квадво Дуа напуска терена, а вместо него ще видим Агибу Камара.

65′

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! 0:2! ХИТИЛ! Лудогорец не правеше нищо, с което да промени съдбата си срещу най-популярния чешки тим. Късметът покри "зелените" в 64-ата минута, когато Ел Хаджи Диуф получи подаване на далечната греда и само чудесната намеса на Падт предотврати втори гол в мрежата на разградчани. Прошка обаче нямаше при получилия се корнер, където Диниш Алмейда изпусна влезлия като резерва Моймир Хитил. Младият стрелец не чакаше втора покана и отблизо покачи до 0:2.

60′
Снимка 683971

58′

Томаш Хори напуска терена, а вместо него ще видим Хитил. Смяна за Славия.

58′

Мачей Юрашек, който вкара единствения гол до този момент, е заменен от Ондрей Лингър.

57′

Оливие Вердон действа решително в 57-ата минута. Тогава националът на Бенин бе последен в отбрана и съумя да изчисти остро подаване на Ел Хаджи Диуф, целящо да намери връхлитащия в наказателното поле на "орлите" Провод.

Снимка 683970

47′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Второто полувреме започна по плашещ начин за "орлите", които допуснаха втори гол. Капитанът на гостите Ян Боржил обаче за радост бе далеч зад последния в отбраната на Лудогорец и попадението му не беше зачетено заради засада.

46′
Снимка 683969

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 683968

44′

Гостите можеха да удвоят преднината си още до почивката. Футболистите на Лудогорец се изнесоха по-масирано напред, за да търсят изравняването. Това ги направи уязвими в дефанзивен план, където при една контра Провод стигна до много опасна зона. Хибридното му изпълнение между удар и пас, така и не намери целта.

41′

Кайо Видал получава жълт карто.

40′
Снимка 683967

37′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! 0:1! ЮРАШЕК! Неприятното за Лудогорец се случи малко преди почивката, когато Славия (Прага) хитро съумя да поведе в резултата. Отбраната на "орлите" сътвори колективна грешка, след като Алмейда, Нареси и Вердон не се разбраха кой да отиграе подаване към Хори. Таранът не чакаше втора покана и с дългите си крака чукна за непокрития Юрашек. Младокът навлезе в наказателното поле и се прицели максимално добре, за да остави без шанс Серджио Падт.

26′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Гостите от Славия гледаха невярващо към главния съдия от Франция, който според тях ги ощети в 26-ата минута. Тогава закъснелият Педро Нареси събори в наказателното поле Провод, но така и не последва сигнал за нарушение или намеса от ВАР.

Снимка 683966

20′

Педро Нареси получава жълт картон за едно от първите си нарушения изобщо в мача.

18′

Рик Джонатан отправи тежък изстрел от средна дистанция, който премина на сантиметри от вратата на Антонин Кински.

14′

Томаш Хори е първият футболист на терена, който получава жълт картон.

Снимка 683965

12′

Квадво Дуа пробва труден изстрел с глава след подаване от Фон Витри, насочването на швейцарският национал беше добро, но не притесни стража на Славия.

5′

КАЙО ВИДАЛ! Шампионът на България сътвори първия си реален голов пропуск с настъпването на петата минута. Руан Круз, който бе дръпнат малко по-назад към центъра, ангажира със себе си трима чешки защитници, за да пусне хитър извеждащ пас за Кайо Видал. Бразилецът направи по-трудното и от отлична позиция дори не намери очертанията на вратата.

Снимка 683964

2′

Лудогорец беше отборът, който започна далеч по-активно на своя "Хювефарма Арена". Селекцията на Захари Сираков организира отлична атака още във втората минута, когато Руан Круз отправи диагонално подаване, което внесе лек смут в защитата на Славия. И Квадво Дуа, и Рик Джонатан обаче, се разминаха с кълбото.

1′

82. Иван Йорданов

Българският шампион Лудогорец е домакин на Славия (Прага) в първия си мач от основната фаза на Лига Европа. Мачът е с начален час 22:00 на "Хювефарма Арена" и ще бъде ръководен от французина Жером Брисар.

Както е известно от този сезон вече няма групи в евротурнирите, а се играе на принципа на шампионат, като всеки тим ще се изправи срещу осем различни съперници. "Орлите" ще имат мачове домакински мачове с Атлатик (Билбао), АЗ Алкмаар и Мидтиланд, а ще гостува на Виктория (Пилзен), Андерлехт, Лацио и Лион.

Наставникът на българите Захари Сираков има проблеми със състава, като най-основните са липсата на Бърнард Текпетей, който лекува тежка контузия, и на Антон Недялков, който има проблеми с коляното от около месец и все още не е на линия.

Чехите също имат сериозни кадрови проблеми, като няма да могат да използват четирима основни футболисти - Иго Огбу, Индриж Станек, Томаш Вълчек и Лушак Вролицки.

Луодгорец намери място в тази фаза на Лига Европа, след като първо започна евроучастието си в Шампионската лига, където последователно отстрани Динамо (Батуми) и Динамо (Минск), но след това отпадна от Карабах и се премести във втория по сила турнира на Стария континент. В плейофите разградчани елиминираха  молдовския Петрокуб.

Славия също стартира евротурнирите в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където отстрани белгийския Юнион Сен Жилоа, но след това в плейофите отпадна от френския Лил.

Лудогорец с призив към феновете си преди мача със Славия (Прага)