Лудогорец остана без победа при тазгодишното си участие в групите на Лига Европа. Българският шампион остана на последната позиция в своята група F, a в мач без значение за "орлите" - те направиха 0:0 с датския Мидтиланд. Нулевото реми означаваше провал за "вълците", които се нуждаеха единствено от победа, за да продължат напред към осминафиналите.

Лион - Рейнджърс 1:1 в мач от Лига Европа

Лион и Рейнджърс с миролюбиво реми в Лига Европа

И двата отбора продължават към осминафиналите

Скандинавците бяха отчаяни от прекрасните изяви на Серджио Падт. Новият №1 на "орлите" се намеси решително при удари на Исаксен, Систо и Евандер. Веднъж и гредата бе негов верен съюзник, забележете, при изненадващи действия на Стефан Баджи. Всичко това помогна на Брага и Цървена Звезда, които заеха първите две позиции в групата. Мидтиланд се прехвърля в Лига на конференциите.

Снимка 556760

Лудогорец доминираше над своя опонент през втората половина на първото полувреме. Кирил Десподов обаче не успя да реализира няколкото се открили възможности пред него. В добавеното време можеше да се разпише и резервата Елвис Ману. Лоша новина за Станислав Генчев е и контузията на Пиерос Сотириу в 62-ата минута.

Не бяха изминали и 30 секунди, когато Мидтиланд можеше да се поздрави с ранно попадение. Густав Исаксен ангажира с особата си част от лудогорските бранители, а след това пусна и за непокрития Николас Дир. Ако имаше по-точен мерник, халф-бекът можеше да даде аванс за гостите от Дания.

Снимка 556768

Първоначалният натиск на скандинавците продължи и в четвъртата минута хората на Бо Хенриксен пропуснаха две изгодни положения. При първото от тях Густав Ериксен прекалено лесно преодоля Вердон и пусна за Систо, който от няма и метър стреля в тялото на легналия Падт. При корнера нидерландският страж акробатично спаси изстрел с глава на Чарлес.

Наполи победи Лестър с 3:2 в мач от Лига Европа

Наполи и Лестър оправдаха очакванията за зрелище, северномакедонец реши европейската съдба на двата тима

3:2 на стадион "Диего Армандо Марадона"

"Вълците" поискаха дузпа в своя полза, след като в 13-ата минута Сисиньо ритна без топка Густав Исаксен. Реферът от Германия Тобиас Щилер обаче прецени, че няма достатъчно основания, за да отсъди наказателен удар.

Българският първенец опита да разколебае Мидтиланд с добра атака в 15-ата минута, при която Десподов и Сотириу разиграха на скорост, а след това малко не достигна за Доминик Янков да стигне до топката.

Снимка 556766

Лудогорец можеше да открие резултата в 19-ата минута след страхотни индивидуални действия на Кирил Десподов. Капитанът на "орлите" "счупи кръста" от финтове на Паулиньо, като по този начин си откри чудесен коридор за стрелба в близкия ъгъл. Бившият страж на Евертън - Йонас Льосл обаче бе на своето място и го отчая със качествено спасяване.

Десподов продължи да бъде най-опасният футболист на "зелените", а в 34-ата изработи добра възможност за Клод Гонсалвеш. Португалецът отправи нещо средно между удар и пас за Сотириу. Льосл беше подготвен за ситуацията и реагира възможно най-адекватно.

Реал Сосиедад - ПСВ (Айндховен) 3:0 в мач от Лига Европа

Испански национал прати Реал Сосиедад в директните елиминации на Лига Европа

Разочарование за ПСВ (Айндховен)

Постепенно атаките на Мидтиланд започнаха да стават все по-редки. Следващата по-опасна такава беше регистрирана чак в 43-ата минута. При нея Систо спечели индивидуалното си надиграване с Икоко, но центрирането му бе пресечено от снажния Падт.

Мидтиланд започна по-активно и второто полувреме. Датчаните атакуваха главния чрез десния фланг, но набезите на Исаксен не завършиха с окончателен успех и евентуална голова асистенция.

Неприятна новина сполетя треньорския щаб на Лудогорец в 62-ата минута. Пиерос Сотириу получи травма и даде знак, че няма възможност да продължи срещата. Така Станислав Генчев принудително трябваше да пусне на негово място Елвис Ману.

Снимка 556764

Минутите минаваха, а Мидтиланд се нуждаеше от така желаното попадение. Андерсон проби по фланга, след което пусна остра топка в полето на "орлите". Исаксен пропусна за Евандер, който от движение насочи към десния ъгъл на Падт. Вратарят на Лудогорец бе заел отлична позиция и с крак отрази голямата опасност.

Шест минути преди края, двубоят на "Хювефарма Арена" можеше да бъде белязан от изключително странен автогол. Малко пред своето наказателно поле, Стефан Баджи пробва да изчисти топката, забележете, в корнер, а действията му се превърнаха в коварен шут, кацнал върху горната греда над слисания Падт.

ЦСКА загуби от Рома с 2:3

ЦСКА беше на минути от подвига срещу Блекбърн, "червените" с две красиви попадения

Хамза Чатакович и Яник Вилдсхут бяха точни за "армейците"

Заети изцяло с мисъл за гола, от Мидтиланд оголиха сериозно своята врата. На крачка от това да се възползват бяха домакините. Кирил Десподов заложи топката на Елвис Ману с превъзходно подаване. Нидерландецът не нацели кълбото по най-добрия начин и всичко завърши с аут.

Снимка 556759

Източник: twitter.com/Ludogorets1945

До края дори вратарят на гостите скачаше при корнерите в полза на Мидтиланд, но бленуваното попадение за "вълците" така и не се превърна в реалност.