ЦСКА пропусна да повтори постижението си срещу Блекбърн през 2002 година, когато успя да стигне до равенство 3:3, след като преди това губеше с 0:3. Тази вечер "червените" отстъпиха на Рома с 2:3 в последния си двубой от груповата фаза на надпреварата, игран на стадион "Васил Левски".

"Вълците" успяха да поведат в резултата още в началото на среща, когато Тами Ейбрахам (15') се разписа, а малко след това Борха Майорал (34') удвои. В първите минути на втората част Ейбрахам (53') отбеляза за втори път, правейки резултата класически. Хамза Чатакович (75') върна едно попадение, а Яник Вилдсхут (90+3') счупи каръка, оформяйки крайния резултат и само минутите разделиха "армейците" от равенството.

ЦСКА - Рома: 2:3 (Развой на срещата по минути)

Вижте тук

Така ЦСКА завърши участието си на четверто място в Група С на новосформирания европейски клубен турнир със спечелена 1 точка. Рома от своя страна излиза от групата като лидер. "Вълците" са с актив от 13 точки, с 1 повече от Бодьо/Глимт, който остава на второто място. Трети е Зоря (Луганск) със 7 пункта.

Снимка 556725

Двубоят започна равностойно, но постепенно гостите от Рима поемаха контрола на топката и започваха все по-често да поглеждат към вратата на Густаво Бусато.

Димитър Бербатов изгледа на живо ЦСКА - Рома

Беше в компанията на Косьо Мирчев

В 15-ата минута "вълците" поведоха. Борха Майорал подаде надясно към Рик Карсдорп. Защитникът пусна успоредно на голлинията подаване към непокрития Тами Ейбрахам, който безпроблемно прати топката във вратата.

Снимка 556740

Това даде лек тласък в редиците на "армейците" и четири минути по-късно Кайседо засече с глава центриране от корнер на Йоан Бай, но прати топката право в ръцете на Даниел Фузато.

В 34-ата минута Рома удвои. Матиас Виня получи топката отляво и пусна пас по земя в наказателното поле. Майорал стреля по земя и прати топката в левия ъгъл на вратата - 0:2. При този резултат завърши и първото полувреме.

Снимка 556736

На почивката Стойчо Младенов смени Георги Йомов с Яник Вилдсхут. Втората част започна с удар от далечна дистанция на Карло Мухар, но хърватинът не намери очертанията на вратата.

В 53-ата минута резултатът стана класически. Карсдорп центрира добре отдясно и топката стигна до Ейбрахам, който овладя на гърди. Последва удар на нападателя, след който кълбото влетя за трети път във вратата на ЦСКА.

Снимка 556733

В 75-ата минута Хамза Чатакович върна едно попадение. Йоан Бай нахлу в наказателното поле и подаде към босненеца. Чатакович овладя и от около десетина метра с удар в долния десен ъгъл вкара за 1:3.

Снимка 556741

В добавеното време на срещата Яник Вилдсхут оформи крайния резултат. Брадли Мазику отне една топка на лявото крило и подаде към нидерландеца, който се намираше на границата на наказателното поле. Вилдсхут стреля прекрасно и прати топката в левия ъгъл на Фусато.