Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 6899

Жалко! Лудогорец изпусна нова победа срещу Брага в последните минути

"Орлите" и португалците завършиха при равен резултат 1:1

Густаво Кампаняро е последната смяна в селекцията на Лудогорец. Напуска Върджил Мисиджан.

84′

Георги Терзиев влиза на мястото на уморения Вандерсон.

83′

ГООЛ ЗА БРАГА!! 1:1!! ФРАНСЕРДЖИО! Попадението сякаш успокои твърде много родния първенец, който малко по-късно допусна изравнително попадение. Защитата на Лудогорец така и не изчисти акуратно топката, след като в 83-ата минута Хорхе Броун сътвори чудодейно спасяване. Всичко това позволи на Брага да организира нов атака, която този път имаше фатален завършек за нас. Моци и Пластун увиснаха при центриране за Франсерджио, който отблизо бе безпощаден с глава.

82′

Предупреждение и за Франсерджио.

81′

Официално предупреждение за Рикардо Ферейра.

78′

Последна рокада в лагера на "топчиите". Хасан е последната им надежда....

77′

Жълт картон за Сисиньо, който наруши правилата срещу съперник.

71′

Малко, след като отбеляза важния гол, Марселиньо отстъпва мястото си на Светослав Дяков.

68′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! МАРСЕЛИНЬОО!!! 1:0!!! Логиката на "Лудогорец Арена" все пак възтържествува в 68-ата минута! Тогава момчетата на Херо най-сетне се добраха до така жадувания гол. При изпълнение на корнер, отбраната на Брага остави най-ниския на терена - Вандерсон, да отправи удар с глава. Матеус беше на мястото си и отрази, но миг по-късно се оказа безпомощен, тъй като капитанът на "орлите" - Марселиньо направи голова добавка!

64′

Гостите от Португалия правят още една смяна. На терена се появява Франсерджио, напуска Диего Соуза.

63′

Лудогорец напомни за вихрената си игра от първата част с опасна атака в 63-ата. Макар и трудно, Горалски и Натанаел сътвориха двойно подаване, завършило с удар на последният. Изстрелът му обаче се оказа лесна плячка за Матеус.

60′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши двубоят между Лудогорец и Спортинг (Брага)?

Виж резултати

Победа за Лудогорец! Португалците отново ще се опарят от силата на разградския тим. 53.3%

Равенство! Стратегическо реми, което ще доближи "орлите" максимално близо до следващата фаза. 26.7%

Триумф за Брага. Въпреки проблемите си, Спортинг ще нанесе малко очаквана загуба на Лудогорец. 16.7%

Нямам мнение. 3.3%

56′

Първа смяна в лагера на Брага. Шадаш напуска игра, а на негово място е появява Рикардо Орта.

49′

Бруно Шадаш получава жълт картон след тактическо нарушение срещу Мисиджан.

47′

ШАДАШ! Активизацията на Спортинг продължи и още в следващата атака, Хорхе Броун трябваше да спасява решително. Аржентинецът бе покрил своя ъгъл, след като Шадаш опита да го изненада с изстрел от много нестандартна позиция.

Снимка 321580

46′

ЛОШО НАЧАЛО! Подновяването на играта започна с много опасно положение за Брага. Козмин Моци без малко не направи дузпа, след като спъна Шадаш точно на границата на наказателното поле. Това позволи на Данило да отправи удар директно от фаул. Силният му удар препарира Хорхе Броун и само късметът спаси Лудогорец от инкасирането на гол.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

МИСИДЖАН! Голът в мрежата на Брага се "печеше" в 39-ата минута. Кратко меле пред вратата на Матеус завърши с коварен изстрел на Мисиджан. Вратарят на гостите обаче съумя да отрази благодарение на своя инстинкт. Миг по-късно, Моци стреля от почти нулев ъгъл и логично не успя да отбележи.

Снимка 321576

34′

Мисиджан! Марселиньо и Вандерсон не се огънаха под напора на съперниковите бранители и комбинираха умело в 34-ата минута. Последва подаване към Мисиджан, който изпревари своя персонален пазач и отправи изстрел от движение. Шутът му за съжаление мина високо над горната греда.

31′

Марсело Гояно получава първия жълт картон в мача заради поредица от нарушения срещу Вандерсон.

28′

Грешка на Вандерсон! Вандерсон демонстрира, че не го бива никак във фаза защита в 28-ата минута. Бразилецът с лекота изгуби топката от Есгайо в много невралгична зона. Хубавото в тази ситуация беше, че Хорхе Броун следеше ситуацията и моментално се хвърли в краката на съперниковия нападател.

Снимка 321582

24′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЛУДОГОРЕЦ! Българският шампион стигна до попадение в 24-ата минута. Негов автор стана звездата Джоди Лукоки, който реализира по начин подобен на този от мача срещу Хофенхайм. Радостта за конгоанеца обаче бе кратка, тъй като страничният съдия бе сигнализирал за засада. Макар и тънка, такава имаше.

21′

Паниката в отбраната на Брага си пролича и в 20-ата минута, когато Джеферсън незнайно защо реши да връща с глава към своя страж. Всичко това позволи на Марселиньо да направи опит за изстрел. Това все пак не се случи, тъй като Матеус следеше ситуацията и стопира стремежа на плеймейкъра с №84.

15′

Брага демонстрира, че няма да разчита само на отбраната. Четвърт час след началото на двубоя, "топчиите" създадоха сериозно напрежение в полето на домакина. Игор Пластун обаче действаше хладнокръвно и сложи край на тревогите със силно изчистване.

Снимка 321584

11′

Доминацията на Лудогорец продължаваше с пълна силна. Поредната разнообразна акция стана факт в 11-ата минута, когато Сисиньо центрира за намиращия се на далечната греда Марселиньо. Капитанът на "зелените" обаче закъсня със стотна от секундата и не можа да прониже мрежата на Спортинг.

7′

ВАНДЕРСОН!! Селекцията на Димитър Димитров в 7-ата минута доказа, че може да матира своя съперник и при контраатака. Светкавична комбинация между Мисиджан и Вандерсон, позволи на бразилския техничар да напредне сериозно по крилото. Последва негов пас към непокрития Лукоки, но в решителния момент Матеус пресече и улови "головия пас".

4′

МИСИДЖАН! Усетили притеснението в редиците на Брага, лудогорци бяха близо до попадението. Наглед безнадеждно подаване за Мисиджан, след грешка на бранителя Ферейра, се превърна в извеждащо подаване за холандеца. Вура съумя да се пребори за топката и да шутира. На мястото си обаче бе Матеус, който с решителна изява възпря реализирането на първия гол в този мач.

Снимка 321583

3′

Лудогорец започна по-активно футболната битка и можеше да сюрпризира своя опонент още в 3-ата минута. Игор Пластун скочи най-високо при първото статично положение в мача. Украинецът игра с глава, ала не намери очертанията на вражеската врата.

2′

Самочувствието определено ще бъде на страната на Лудогорец, който преди две седмици изнесе футболна лекция на "артилеристите" и ги победи с безапелационното 2:0. Положителен резултат тази вечер пък ще доближи родния първенец до участие в елиминационната фаза на надпреварата.

Лудогорец свали Брага от върха, Моци чака нова трибуна!

Румънецът герой за "орлите"

2′

Днес Лудогорец ще се опита да стигне до победа №5 в Европа, която ще ги доближи до Левски, който е отборът с най-много последователни победи у дома в евротурнирите - общо 6. Те дойдоха по време на рейда на "сините" в Купата на УЕФА през сезон 2005/06 година, когато начело на отбора бяха Наско Сираков и Станимир Стоилов.

Успехите за Лудогорец дойдоха над Жалгирис и Апоел (Беер Шева) в квалификациите за Шампионска лига, докато в Лига Европа разградчани надделяха над Судува в плейофа за влизане и над Хофенхайм.

2′

Португалците "впечатляват" с доста негативна статистика. Те не са съумявали да запазят мрежата си "суха" вече в 19 двубоя от европейските клубни турнири. Последният мач, в който не са получили гол датира от декември 2015-а, когато правят 0:0 с Грьонинген.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Феновете на Лудогорец се постараха да мотивират максимално своите любимци. Още при тяхното излизане, трибуна "Моци" впечатли с красива хореография. Целият сектор беше обагрен с цветовете на българския трибагреник, а под него имаше и красноречив транспарант - "Разград - футболната столица на България".