Лудогорец спечели гостуването си на Спортинг (Брага) в двубой между двата тима от груповата фаза на Лига Европа.

Срещата завърши при резултат 2:0 в полза на българския отбор.

Точни за победителите бяха Козмин Моци и Раул Силва, пратил топката в собствената си врата през второто полувреме.

Снимка 318903

Източник: БГНЕС

С успеха си българският шампион събра актив от седем точки, с които свали от върха в класирането на Група "С" именно Брага, разполагащ с 6 срещу името си в подреждането.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Спортинг (Брага) - Лудогорец 0:2, автогол увеличава преднината на българския отбор! (ВИДЕО)

Битката започва!

Първото полувреме не започна по възможно най-добрия начин за българския тим, като още в 8-ата минута Ренан трябваше да извади топката от мрежата си.

Ферейра прати кълбото в целта, но попадението му бе отменено заради засада. Наставникът на домакините остана безкрайно разочарован и недоволен от отсъждането, но така или иначе голът не беше признат.

Снимка 318905

Акциите на състезателите на португалския тим продължаваха да притесняват "орлите", които се бяха прибрали плътно в половината си.

В определени моменти от сблъсъка всички футболисти на разградчани бяха позиционирани в своето поле.

Снимка 318888

Източник: SC Braga Twitter

Сгъстената защита и върналите се в задни позиции халфове на "зелените" правеха атаките на съперника почти невъзможни за завършване.

В същото време всяка контра на шампионите изглеждаше много опасна. Именно при една такава в 25-ата минута се стигна до поредния ъглов удар в полза на Лудогорец. След изпълнението му топката намери включилия се в предни позиции Моци, който с глава откри резултата - 0:1!

Снимка 318897

Източник: UEFA.com

Лудогорец си позволи да пробва да реши всичко само две минути след откриващото попадение, като Вандерсон бе изведен в стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от стража на домакините.

Без да застрашат кой знае колко "орлите", състезателите на Брага не получиха нито минута продължение от италианския арбитър на двубоя и се оттеглиха разочаровани към съблекалнята си.

В началото на второто полувреме играта загрубя, поради което бяха показани редица официални предупреждения.

Снимка 318902

В 56-ата минута дойде и решителният момент в срещата, в който Лукоки напредна отляво по нападението на състава си и стреля, топката се отби в рамката на вратата на съперника, върна се в тялото на Раул Силва и влетя в мрежата за 0:2.

Футболистът на Брага не можеше да повярва на случилото се, тъй като кълбото се отдалечаваше от голлинията, но след щастливия за българския тим рикошет, попадна в целта.

След удвояването на предимството си в мача, футболистите на Лудогорец заиграха по-спокойно, върнаха се в задни позиции и не позволиха нова промяна в резултата.

Снимка 318900

Малко преди края на мача, заради бурно оспорване на съдийско решение, наставникът на португалците - Абел Ферейра бе изгонен от главния съдия.

Така Лудогорец има пълното право да се гордее с представянето си в надпреварата до момента, предвид начина, по който се представя срещу своите опоненти в груповата фаза на Лига Европа.