Локомотив (Москва) удари с категоричното 3:1 АЕК (Атина) в първи мач от днешната програма на турнира Лига Европа. По този начин руският тим закотви повече от категорично гърците на последното място в групата.

Дмитри Съйчов се превърна в абсолютен герой за руския тим, след като заби два гола. Кайседо добави един гол, а почетното попадение за гостите от Атина бе дело на Сиалмас.

Първото полувреме бе сравнително скучно и двата тима много трудно стигаха до сериозни голови ситуации. След като на таблото все още светеха двете нули в края на първата част бе ясно, че развръзката е оставена за второто полувреме.

Само две минути след подновяването на играта руският тим поведе. Виктор Обина проби прекрасно и подаде към Съйчов, който отблизо откри резултата - 1:0.

В 70-ата минута Локомотив (Москва) получи правото да изпълнява дузпа. Зад "бялата" точка застана Съйчов, който заби втория си гол в срещата.

Гръцкият тим не се предаваше и закономерно стигна до намаляване на резултата в 89-ата минута. Димитрис Сиалмас бе оставен непокрит на близката греда и лесно вкара за 1:2. Вместо изравняване обаче, домакините вкараха трети гол чрез Фелипе Кайседо в добавеното време и изковаха победата, която бе втора за тях след първите три изиграни срещи.

В другия мач от групата Андерлехт постигна важна победа над Щурм Грац като гост с 2:0. Попаденията бяха дело на Джилет в 66-ата минута и на Суарес в 75-ата.

След този кръг в групата фаза уверен лидер е Андерлехт с пълен актив от 9 точки. Локо (Москва) е с 6, а с 3 е Щурм Грац на третата позиция. Гръцкият АЕК няма спечелна точка през това издание на турнира все още.

ЛИГА ЕВРОПА - РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВСИЧКИ ГРУПИ!