Отборите на Локомотив (Москва) и Андерлехт от група L продължават на 1/16-финалите в Лига Европа.   И докато белгийците си бяха осигурили класирането още в миналия кръг, то руснаците сториха това днес.

„Железнодорожниците" победиха Щурм (Грац ) с 3:1 на свой терен и спокойно могат да очакват последния кръг от груповата фаза. Локомотив трябваше да чака до 62-ата минута, преди Майкон да открие резултата.

Гостите от Гранц обаче не се уплашиха и изравниха само секунди по-късно чрез Кайнц. Дмитри Съйчев отново даде преднина на домакините, реализирайки дузпа в 72-ата минута. Малко преди края Денис Глушаков оформи крайното 3:1.

В другия мач от тази група Андерлехт удари АЕК (Атина) с 2:1 в Гърция. Жиле откри в самото начало, но Сиалмас бързо върна статуквото. Малко преди почивката обаче отново Жиле се разписа за втори път и отново даде преднина на гранда от Брюксел. Домакините, които отдавна загубиха шансове да продължат напред сякаш се предадоха и записаха петата си поредна загуба в турнира.

Кой ще оглави група L ще се реши в последния кръг, когато Андерлехт приема Локо (Москва). Белгийците обаче биха с 2:0 в Русия и само чудо може да ги остави на второ място.