Отборът на Ливърпул, макар и препълнен с млади играчи и предимно резерни състезатели, успя да надиграе като гост състава на Йънг Бойс с 5:3 в изключително зрелищен мач, изпълнен с много обрати и драматични моменти.

„Червените” откриха още в четвъртата минута след автогол на Йънг Бойс, преди домакините да изравнят в 38-ата. Само две минути по-късно обаче, Ливърпул отново излезе напред в резултата и да се оттегли с преднина на почивката.

Два гола на швейцарският тим му донесоха пълен обрат, но младите футболисти на мърсисайдци показаха много амбиция и отвърна с три попадения за крайното 5:3 в своя полза.

Още в четвъртата минута Ояла от Йънг Бойс си вкара автогол с глава след центриране на Стюърт Даунинг, което означаваше прекрасно начало за гостите от Англия.

В 38-ата минута грешка на Хосе Енрике позволи на Нуцоло да се окаже на добра позиция и да изравни - 1:1. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като само две минути по-късно младият Уисдъм отново върна преднината на Ливърпул, като при резултат 2:1 завърши и първата част.

"Червените" започнаха добре второто полувреме, но вместо да увеличат преднината си, в 53-ата минута Йънг Бойс отново изравни. Грехът си успя да изкупи Ояла, който отново с глава прати топката в мрежата, но този път на правилната врата - 2:2.

Гонсало Сарате донесе пълен обрат за домакините с трети гол в 62-рата минута, но Ливърпул отново не бе казал последната си дума.

В 66-ата минута гостите изравниха за 3:3 чрез Коатес, а малко след това дойде момента и един от новите любимци на "Анфийлд" Джонджо Шелви. Младокът се възползва от пас на Хендерсън и в 76-ата минута изведе Ливърпул напред - 4:3, а три минути преди края с прекрасен изстрел оформи и крайното 5:3 след втория си гол в мача.

В другия мач от Група „А” на Лига Европа между Анжи Махачкала и Удинезе също имаше сериозна драма. Милиардерите от Русия откриха също чрез автогол в 45-ата минута, но в продълженията на мача Антонио ди Натале отново се оказа герой за своите и донесе точката, реализирайки за 1:1.

Головите положения в мача почти липсваха, но в края на двете полувремена не липсваше драма. В последните мигове на първата част Ласина Траоре успя да изненада отбраната на Удинезе, като се разписа за 0:1, а попадението дори бе записано като автогол на Падели, който отклони в своята врата.

В продължението на мача, лидерът на домакините Антонио ди Натале отново се оказа най-съобразителен в наказателното поле, добра се до лошо избита топка и не сгреши за 1:1, с което спечели точката за Удинезе в този мач.