Ливърпул се класира за четвъртфиналната фаза в Лига Европа. Тимът на Юрген Клоп завърши 1:1 с Юнайтед на „Олд Трафорд" и с общ резултат 3:1 продължава напред в турнира.

Първите добри възможности в срещата бяха за домакините, но късметът не се усмихна на Джеси Лингард и Хуан Мата.

Ливърпул отговори с удар на Фелипе Коутиньо, който Давид Де Хеа отрази блестящо.

В 32- ата минута Юнайтед получи дузпа за нарушение срещу Антони Марсиал. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на наказателния удар и откри резултата.

Малко след това Стъридж можеше да изравни, но изстрелът му от фаул срещна гредата.

Последва нов пропуск на „червените" от „Анфийлд", като този път Хендерсън не бе точен.

В последната минута на първата част Коутиньо все пак направи 1:1, след като проби прекрасно и с лекота мушна топката покрай Де Хеа.

Това окончателно попари надеждите на Ван Гаал и възпитаниците му, които през втората част не успяха да сътворят нищо запомнящо се и резултатът остана непроменен.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:1 (общ резултат от двете срещи 1:3)

1:0 Марсиал (32-дузпа)
1:1 Коутиньо (45)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Варела (46 - Валенсия), Смолинг, Блинд, Рохо (62 - Рохо), Карик (70 - Швайнщайгер), Фелайни, Лингаард, Мата, Марсиал, Рашфорд

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Сако, Милнър, Хендерсън (71 - Алън), Джан, Коутиньо, Лалана, Фирмино (85 - Бентеке), Стъридж (68 - Ориги)