Лион продължава с отличните си игри в Лига Европа. "Хлапетата" триумфираха в първия си 1/16-финален двубой срещу Виляреал с 3:1. По този начин селекцията на Бруно Женезио даде сериозна заявка за участие в следващата фаза на надпреварата.

Двата тима си спретнаха зрелищно първо полувреме, което обаче завърши без отбелязан гол. Набил Фекир стреля близо до дясната греда, а пък Мариано Диаз не успя да преодолее Серхио Асенхо.

Снимка 340582

Източник: EPA/БГНЕС

Виляреал отговори на удара с добро положение пред Карлос Бака. Колумбиецът вече "празнуваше" своето попадение, но Антони Лопеш го разочарова с перфектна изява.

Втората част стартира с радостна вест за "хлапетата". Младият Ндомбеле се бе позиционирал на далечната греда и много интелигентно довкара във вратата нещо средно между удар и подаване от страна на Мариано Диаз.

Борусия (Дортмунд) надви Аталанта, Миши Батшуай няма спирка!

Борусия надви Аталанта, Батшуай няма спирка!

Атрактивно 3:2 между двата тима на немска земя

И докато Виляреал се нагаждаше към новата си роля в мача, "жълтата подводница" набързо изостана и с два гола. Страхотен индивидуален рейд на Мариано Диаз завърши със спасяване на Асенхо. За ужас на гостите обаче, Набил Фекир намери отбитата топка и я прати в мрежата на съперника.

Доброто настроение по трибуните бе помрачено в 63-ата минута, когато гостите се добраха до важен гол на чужд терен. Денис Черишев "уважи" едно включване от дълбочина на Форналс, който макар и с известни трудности, все пак прокара топката зад голлинията на Лопеш.

Снимка 340580

До края на срещата, Лион все пак възстанови преднината си от две попадения. Няколко седмици след прекрасния си гол срещу ПСЖ, Мемфис Депай избухна с нов "диамант", след като в 82-ата минута вкара със зверски шут от над 25 метра за крайното 3:1.

Реваншът е след седмица на "Естадио дела Серамико", като началният час на турнирната битка е 20:00.