В среща-реванш от осминафиналната фаза на турнира за Купата на УЕФА немският Леверкузен вкара три гола на Ланс и се класира за четвъртфиналите в надпреварата.

Головата сметка за домакините откри Андрей Воронин, който откри резултата след пас на Барнета в 36-ата минута на двубоя. Това е второто попадение на нападателя на "аспирините" в турнира. Острието на "аспирините" беше определено от сайта на УЕФА за играч на мача.

През втората част домакините се добраха до нов гол. 35-годишният Сергей Барбарез вкара шестия си гол през сезона и направи разликата 2:0. След поражението в първия двубой с 1:2 при този резултат домакините се класираха напред.

Все пак в 70-ата минута на срещата Жуан направи резултата класически и класира Леверкузен на четвъртфинал.

Френският тим не успя да предложи по-стойностни футболни аргументи на противника си и се сбогува с надпреварата.

Така след общ резултат 4:2 от двата мача Леверкузен продължи напред.