Английският Лестър отбеляза с подобаващ успех завръщането си в европейските клубни турнири. "Лисиците" тръгнаха с класическа победа в групите на Лига Европа, след като на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" надиграха украинците от Зоря (Луханск) с 3:0.

Момчетата на Брендън Роджърс бяха подсигурили своя триумф още до паузата, когато вече водеха с два гола.

Арсенал навакса изоставане във Виена

Рапид поведе в началото на второто полувреме

Начало на хубавата вечер за "сините" положи Джеймс Мадисън. Удар в гредата на Барнс създаде страхотно меле пред вратата на съперника в 29-ата минута. При него гореспоменатият английски национал се оказа най-съобразителен и реализира отблизо.

След гредата си по-рано, Харви Барнс реализира гол-красавец в 42-ата. Бързакът получи пас от Ихеаначо, след което използва скоростта си, за да пробие през центъра отбраната на Зоря. Всичко завърши и с елегантно копване срещу вратаря Шевченко.

През втората част остана време за гол и за изигралия силен мач Келечи Ихеаначо. Африканецът се възползва от кошмарна грешка на Дмитро Иванисения и нямаше как да сбърка за крайното 3:0.

Рома обърна Йънг Бойс
Обновена

Жан Пиер Нсаме отбеляза от дузпа за домакините, Бруно Перес изравни

В следващия кръг Лестър гостува на АЕК, докато Зоря посреща на свой терен Брага.

ЛЕСТЪР - ЗОРЯ 3:0

1:0 Мадисън (29"), 2:0 Барнс (45"), 3:0 Ихеаначо (67")