Отборът на Лацио записа първа победа в груповата фаза на Лига Европа, след като се наложи с минималното 1:0 над Цюрих. Двата тима се изправиха в среща от Група D, а благодарение на успеха „орлите" събраха на сметката си 5 точки и имат всички предпоставки да атакуват място в следващата фаза на турнира.

Двубоят на „Олимпико" започна изключително скучно, като през първото полувреме двата не показаха абсолютно нищо интересно в офанзивен план. На почивката обаче в игра за Лацио се появиха опитните Джибрил Сисе и Кристиан Броки, които изцяло промениха двубоя.

Италианците изглеждаха далеч по-опасни и головите положения не закъсняха. В 58-ата минута Кристиан Ледесма отправи страховит удар от 20 метра, като топката мина на по-малко от метър в страни от гредата. Малко по-късно, в 62-ата минута, домакините откриха резултата. Сисе пусна с пета към Броки, който от около 25 метра със страхотен шут не остави никакъв шанс на вратаря на Цюрих - 1:0.

Добрите изяви на домакините продължиха и в 70-ата минута Сисе можеше да сложи точка на спора, но останал на стрелкова позиция от 10 метра не намери вратата на съперника. В крайна сметка обаче Лацио задържа преднината си и записа първа победа в групите на Лига Европа за сезона.

В другата среща от групата Васлуй победи също с 1:0 лидера Спортинг Лисабон.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!