Отборът на Лацио взе надежден аванс в първия четвъртфинален мач в Лига Европа със Залцбург. "Римските орли" записаха победа с 4:2.

Арсенал разгроми ЦСКА (Москва) с 4:1

Арсенал помирисва полуфинала в Лига Европа след бой над ЦСКА (Москва)

По две попадения отбелязаха Рамзи и Лаказет

Голеадата стартира още в 8-ата минута с попадение на Лулич, който с лекота преодоля съперниковия вратар. В 28-ата минута главният съдия на двубоя отсъди дузпа в полза на гостите заради грубо влизане в краката на опонент от Баста. С изпълнението се нае Бериша, който не сгреши от бялата точка за 1:1.

През втората част, "орлите" поведоха отново в резултата в 49-ата минута чрез Пароло, но отговорът на Залцбург не закъсня и Минамино за втори път възвърна силите на терена в Италия.

Атлетико (Мадрид) победи Спортинг (Лисабон) с 2:0

Атлетико със сериозна заявка за полуфинал, Спортинг загуби звездата си за "Алваладе"

2:0 за испанския гранд в първия мач

В 74-ата и 76-ата минута, Андерсон и Чиро Имобиле бързо направиха резултата 4:2, а с това бе оформен и крайния изход на срещата.