Арсенал е на крачка от полуфиналите в Лига Европа, след като тази вечер разгроми с 4:1 ЦСКА (Москва) в първия мач от 1/4-финалите в турнира. Успехът на "артилеристите" донесоха Аарън Рамзи и Александър Лаказет, които отбелязаха по два гола. Единственото попадение за "армейците" пък бе дело на Головин.

Като резерва за гостите в 74-ата минута се появи и българският национал Георги Миланов, който записа доста добри 20 минути на "Емиратс", въпреки негативния резултат за неговия тим.

Арсенал - ЦСКА (Москва), 4:1 (Развой на срещата по минути)

Отличен мач за "топчиите"

Истинска голова лекция изнесоха възпитаниците на Арсен Венгер на своя опонент. Всичко започна още в 9-ата минута, когато играчите на Арсенал тотално притиснаха своя съперник в наказателното му поле и след няколко бързи разигравания, Аарън Рамзи успя да се измъкне и да отбележи за 1:0, но отговорът на гостите от Русия не закъсня. "Армейците" получиха право да изпълнят свободен удар, след като уелсецът игра с ръка. Зад топката застанаха Натко и Головин, като последният изпрати топката над стената и не остави никакви шансове на Чех.

Малко след това, Месут Йозил падна в малкото вратарско поле след шпагат на Шенников. След кратко чудене, главният съдия реши да отсъди дузпа. С изпълнението ѝ се загърби Александър Лаказет, който бе безкомпромисен от бялата точка за 2:1.

Снимка 349466

Източник: Twitter

Но попаденията на "артилеристите" не спряха дотук. Аарън Рамзи бе изпуснат от защитата на ЦСКА (Москва) и Месут Йозил веднага комбинира с него. Уелсецът блесна с невероятно изпълнение, поемайки топката от въздуха и изпращайки я в мрежата за 3:1 с пета.

Головата мощ се увеличи още веднъж в 35-ата минута, когато Месут Йозил подаде към непокрития Лаказет, който остана очи в очи в Акинфеев и се разписа от близка дистанция за 4:1.

В заключителните минути чудесно пространство се откри пред Муса, но защитата на Арсенал успя да се прибере навреме и страничният съдия вдигна своя флаг за засада преди футболистът на ЦСКА да успее да стреля към вратата. След това, отново Муса финтира Белерин отляво без никакви проблеми и веднага комбинира с Дзагоев, но той не успя да си поеме добре топката и тя бе избита от защитник на Арсенал, а това бяха и последните опасни атаки пред една от двете врати за първите 45 минути.

Снимка 349468

През второто полувреме "топчиите" позатвориха мача и логично доста от атаките се прехвърлиха в "краката" на гостите. В 64-ата минута, Дзагоев успя да се измъкне от защитата и да вкара топката в мрежата, но флагът на страничния съдия бе вдигнат и попадението бе отменено заради засада. Въпреки това, още след първия съдийски сигнал за втората част, Рамзи имаше възможност да оформи своя хеттрик, но след удара му кълбото рикошира в съперников защитник и излезе в корнер.

В последните 20 минути лондончани отново се активизираха и притиснаха своя опонент, но не достигнаха до така търсенето пето попадение. Въпреки това, Арсенал си осигури мястото на полуфиналите в Лига Европа на 99% още преди реванша в Москва.