Лацио и Динамо (Киев) оправдаха очакванията, че мачовете между двата отбора ще бъдат сред най-интересните от 1/8 финалите на Лига Европа.

Двата отбора стигнаха до зрелищно 2:2 в мач, белязан с обрати и голов екшън, осъществени в рамките на 45 минути. Всичко по-интересно се случи през второто полувреме, докато първото бе спокойно.

То премина под знака на териториално превъзходство от страна на домакините, но въпреки него не се стигна до т.нар. голови положения и логично двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче истинска наслада за зрителите, а украинците първи вкараха гол!

Циганков получи топката пред вратарското поле, и макар че се поколеба в първия момент, футболистът на Динамо с гръб към вратата порази целта за 1:0!

Домакините обаче реагираха мигновено и реализираха две попадения в рамките на няколко минути.

Първо Чиро Имобиле бе изведен в коридор отдясно в наказателното поле, за да отбележи дежурния си гол с екипа на "орлите" - 1:1! Малко по-късно италианците стигнаха и до пълен обрат!

Снимка 344433

Милинкович-Савич изведе отлично Филипе Андерсон отляво в наказателното поле, а бразилецът с диагонален удар вкара за 2:1!

Гостите се активизираха и постепенно успяха да застрашат на няколко пъти вратата на Лацио. При една от тях Пиварич пропусна страхотна възможност, останал сам срещу Стракоша, който се намеси добре и предотврати изравнително попадение.

Но нямаше кой да спре резервата и бивш футболист на ЦСКА - Жуниор Мораес!

Бразилецът се разписа по страхотен начин, с удар без подготовка извън наказателното поле, при който Стракоша нямаше как да реагира - 2:2!

В последните секунди Чиро Имобиле можеше да реализира победно попадение, но диагоналният му удар срещна страничната греда. Секунди след края на мача Гармаш от състава на Динамо получи втори жълт картон заради спор със съдията.

Едно е сигурно - реваншът ще е повече от интересен...

Лацио - Динамо (Киев) 2:2

0:1 Циганков 52'
1:1 Имобиле 54'
2:1 Андерсон 62'
2:2 Мораес 79'