Коняспор, където играе бившият футболист на Левски Мехди Бурабия, победи с 2:1 Витория Гимараеш в мач от група "I" на Лига Европа. Точни за "Орлите от Анадола" бяха Муса Араз (24) и Дени Милошевич (48), докато за португалския тим се разписа Уртадо в 74-ата минута.

Бурабия отново бе на терена през целия мач за своя тим.

Срещата започна с масиран домакински натиск, който доведе до няколко опасности пред вратата на гостите. При една от тях Муса Араз тресна гредата.

Снимка 315018

Източник: Facebook

В 24-ата минута Коняспор поведе. Патрик Фрайдей свали центриране на Скубич в наказателното поле, където бранителите на Витория не се ориентираха добре и Муса Араз мушна топката покрай вратаря за 1:0.

В 48-ата минута турският тим поведе с 2:0. Точен бе Дени Милошевич. Босненецът заби топката неспасяемо с глава след остро центриране на Нейч Скубич.

Мехди Бурабия - от отписан в Левски до звезда в Турция

Бившият футболист на "сините" бързо се превърна в основен играч на Коняспор

В 74-ата минута гостите върнаха един гол чрез Уртадо, но за повече нямаха сили.

Коняспор събра 3 точки и заема 3-о място във временното класиране в групата. Водач е Залцбург, който срази с 1:0 Олимпик (Марсилия) с 4 точки. Френският тим е с 3 пункта, а Витория има 1.