Севиля постигна категорична победа с 5:0 като гост над Жалгирис и с общ резултат 6:0 се класира за плейофната фаза на Лига Европа.

По два гола отбелязаха Нолито и Пабло Сарабия, а резервата Гийерме Арана добави един.

Андалусийци излязоха напред в резултата още в 5-ата минута, когато Нолито получи пас от Сарабия и вкара за 0:1.

Минута по-късно Сарабия засече центриране отдясно и вкара за 0:2. В края на полувремето отново той с удар от дъгата се разписа за 0:3.

След почивката добрата игра на испанците бе увенчана с още две попадения. Първо в 80-ата минута Нолито подаде на Арана, който с изстрел под диагонал покачи на 4:0, а Нолито с изстрел по земя прокара топката в долния десен ъгъл за крайното 5:0.

В следващия кръг съперник на Севиля е Сигма (Олумоуц).

Барселона спечели Суперкупата на Испания след победа над Севиля с 2:1