Отборът на Фенербахче спечели голямото дерби с Аякс. Грандовете си дадоха среща на турска територия, а домакините трябваше да чакат до 88-ата минута, за да се поздравят с така ценните три точки.

В герой за „фенерите" се превърна бразилецът Фернандао. Нападателят бе най-съобразителен при един ъглов удар и с глава простреля безпомощния Силесен.

Молде пък еднолично оглави група „А", след като спечели домакинството си на Селтик с 3:1. Норвежците стартираха мача вихрено и до 18-ата минута водеха с 2:0. Точни бяха Ола Камара и Форен. Опонентите им от Шотландия повярваха в обрата след гол на Комънс, но мераците им бързо бяха охладени от Елионуси, който се възползва от отлична асистенция на Мострьом.

Така Молде заема първото място със седем точки. Второто място е за Фенербахче с 4, докато грандовете Аякс и Селтик са на дъното със само две точици.

ФЕНЕРБАХЧЕ-АЯКС 1:0

1:0 Фернандао (88')

МОЛДЕ-СЕЛТИК 3:1

1:0 Камара (11'), 2:0 Форен (18'), 2:1 Комънс (55'), 3:1 Елионуси (56')