Холандският Фейенорд, съперникът на Тотнъм в турнира за купата на УЕФА, бе изхвърлен от надпреварата след заседание на ръководството на Европейската футболна централа. Решението е следствие от инцидентите от 30 ноември миналата година, когато по време на гостуването на Нанси в среща от груповата фаза на Купата на УЕФА привържениците на холандския тим започнаха да хвърлят седалки по терена и се опитаха да нахлуят в сектора с привърженици на домакините.

Безредиците в Нанси Охраняващите полицаи трябваше да използват сълзотворен газ, за да овладеят ситуацията на трибуните.

След около 20-минутно прекъсване двубоят бе доигран, а френският отбор спечели с 3:0.

Преди това Фейенорд бе глобен от УЕФА заради други инциденти с феновете си заради хвърлени предмети по терена по време на домакинския мач от същата надпревара срещу английския Блякбърн (0:0) на 23 ноември.

Отначало холандският тим, който отстрани трудно Локомотив (София) в предварителния кръг на турнира, бе наказан с глоба и два мача без публика. Дисциплинарната комисия на УЕФА обаче поиска по-сериозно наказание.

В понеделник Европейската футболна централа отново ще се събере на заседание, за да обсъди съдбата на Тотнъм. "Шпорите" или ще продължат директно в следващия кръг, или ще срещнат завършилия на четвърто място в групата на Фейенорд отбор на Висла (Краков).