Отборът на Лил допусна неприятен обрат при домакинството си на Аякс в 1/16-финалите на Лига Европа.

Френският отбор отстъпи с 1:2, като инкасира две попадения в последните 3 минути от редовното време.

За домакините се разписа Тимъти Уеа, синът на легендата и носител на "Златната топка" Джордж Уеа.

За гостите Тадич вкара от дузпа, а с дебютния си гол в надпреварата Брайън Броби връчи победата на гостите от Нидерландия.

Снимка 519338

Източник: Twitter

Първото полувреме предложи много надлъгване и тактическо надиграване, а включително и битка по цялата дължина на терена, но приключи без да бъдат отбелязани попадения.

Телевизионните зрители трябваше да чакат до 72-ата минута, за да станат свидетели на откриването на резултата.

То стана факт след попадение на Тимъти Уеа, който отпразнува бурно вкарания гол и посрещна с охота овациите на съотборниците си и на треньорския щаб от резервната скамейка.

Снимка 519336

В 87-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, а зад топката застана щатният изпълнител на подобни положения за състава Душан Тадич.

Той се разписа с точен и прецизен изстрел, като от щаба на Аякс изглеждаха доволни от очертаващото се равенство.

Снимка 519340

Само 120 секунди по-късно обаче една от младите надежди на амстердамци, 19-годишният Брайън Броби вкара за оказалото се и крайно 1:2, с дебютния си гол в надпреварата.

Снимка 519339

Време за още голове нямаше и така Аякс успя да изтръгне важен успех при гостуването си, който обаче ще трябва да защити с действията си на реванша.

Молде и Хофенхайм си вкараха 6 гола, Рейнджърс и Роял Антверп - 7

Георги Кабаков беше арбитър на втория сблъсък

Победи с по 2:0 като гости записаха Шахтьор (Донецк) и Виляреал. Те се наложиха съответно над Макаби (Тел Авив) и РБ Залцбург.

Снимка 519341

За украинците се разписаха Алан Патрик и Тете, а за испанците - Пако Алкасер и Фернандо Ниньо.

Снимка 519342

Алкасер пропусна и удар от бялата точка, след което обаче се реваншира пред съотборниците си с попадение.