Молде не успя да се справи с госта си Хофенхайм в първи мач между двата отбора от 1/16-финалите в Лига Европа.

Двубоят премина през редица перипетии, но крайна сметка приключи при вълнуващото и показателно за развитието на мача 3:3.

Гостите поведоха с 2:0, а след това и с 3:1, но така и не успяха да се доберат до ценния краен успех.

В герой, а след това вероятно и антигерой се превърна Мунас Дабур.

Именно благодарение на неговите индивидуални усилия и бързи два гола, Хофенхайм излезе напред в резултата. Той даде преднина на състава си на много ранен етап от сблъсъка, след едва 8 игрови минути.

Снимка 519323

Източник: Twitter

Още 20 след това той вече бе разочаровал съперниковия страж за втори път, покачвайки на 2:0 за тима си.

Снимка 519324

Четири минути преди почивката Елингсен се разписа за 1:2, на пръв поглед връщайки съотборниците си в битката, но в продължението на първата част Баумгартнер възстанови предимството на Хофе с попадение за 1:3.

Ключово за по-нататъшното развитие на срещата се оказа случилото се в 63-ата минута, когато устремения към хеттрика си Дабур пропусна дузпа. Той не успя да се разпише от бялата точка, а реакцията на съперника към разклатеното самочувствие на немската единайсеторка не закъсня.

Снимка 519322

Само за 3 минути Молде върна двете попадения, с които изоставаше, като Уланд Андерсен вкара за 2:3, а крайният резултат беше оформен от Фофана, разписал се в 74-ата минута.

Срещата се игра на неутрален терен във Виляреал, заради изискванията да не се пътува до рискови територии с високи нива на заразени от COVID-19.

Реваншът ще определи кой от двата отбора ще продължи към 1/8-финалите, като съдейки по първата среща, можем да очакваме вълнуващо продължение на спора.

Без победител в сблъсъка между Бенфика и Арсенал, интригата се запазва за реванша

Интригата е жива за ответната битка

В не по-малко интригуващ сблъсък, Рейнджърс се наложи с 4:3 над домакина си Роял Антверп.

Гостите поведоха с гол на Арибо в 39-ата минута, но в продължението на първата част Роял Антверп отговори с два гола - на Авенати и Рефаелов, разписал се от дузпа.

Още два 11-метрови наказателни удара бяха изпълнени след паузата. При първия Баришич вкара за Рейнджърс, възстановявайки равенството. Онгла се разписа за 3:2, но в 83-ата минута Кент вкара за 3:3, преди Сек да бъде изгонен в самия край на двубоя.

В последната 90-а минута Баришич отново вкара дузпа за Рейнджърс, връчвайки победата на състава си. Арбитър на срещата беше българинът Георги Кабаков.