Треньорът на Севиля Хуанде Рамос определи попадението на Луиш Фабиано във вратата на Осасуна, като ключовият момент в 1/2-финалния сблъсък от турнира за Купата на УЕФА между двата тима.

Както е известно в 1/2-финална среща-реванш от турнира за Купата на УЕФА Севиля победи като домакин Осасуна с 2:0 и с общ резултат от двата мача 2:1 се класира за финала.

"Изключително трудно е да участваш във финал на евротурнир в две поредни години. За нас това ще бъде невероятно предизвикателство. В реванша срещу Осасуна показахме силата си и успехът ни е заслужен. Тимът на Осасуна показа, че неслучайно е стигнал до 1/2-финалите в турнира. Ключовият момент в сблъсъка изобщо бе голът на Луиш Фабиано, с който резултата от двата мача стана 1:1. За нас бе от изключителна важност да вкараме още през първото полувреме в реванша. Това ни даде повече спокойствие през втората част и второто попадение бе въпрос на време.

Надявам се с Еспаньол да направим хубав мач в Глазгоу", заяви Хуанде Рамос.