Хофенхайм, който е съперник на Лудогорец в група "С" на Лига Европа, постигна историческа първа победа в евротурнирите тази вечер. Тя дойде след успех с 3:1 над Истанбул Башакшехир.

Срещата не предвещаваше толкова попадения, тъй като през първото полувреме двата отбора не предложиха особено интересна продукция, която логично завърши при нулево равенство.

Лудогорец свали Брага от върха, Моци чака нова трибуна!

Румънецът герой за "орлите"

След паузата обаче домакините вдигнаха видимо оборотите и заиграха много по-нападателно и беше въпрос на време да отбележат гол.

Първият дойде в 52-ата минута, когато Хюбнер засече с глава центриране от корнер - 1:0!

Минути по-късно домакините удвоиха преднината си със силен удар на Надием Амири по диагонал за 2:0 и до голяма степен бе ясно кой ще е краен победител.

Интригата приключи окончателно в 76-ата минута, когато Нико Шулц се възползва от подаване на Филип Окс и заби трето попадение във вратата на съперника

Турците все пак стигнаха до почетно попадение в добавеното време на срещата, но въпреки това остават твърдо на последната позиция с едва 1 точка. Хофенхайм е на трето място с 3 точки, а лидер е Лудогорец със 7 точки, следван от Брага с 6 пункта.

Хофенхайм - Истанбул Башакшехир 3:1

1:0 Хюбнер 52'