Рома спечели задължителното за вземане гостуване на ХИК в Лига Европа. "Джалоросите" надиграха коравия опонент с 2:1 въпреки осезаемия дискомфорт, който футболистите на Жозе Моуриньо изпитваха от изкуствения терен в Хелзинки.

По този начин "вълците" се изравниха с Лудогорец във временното класиране. Двата тима имат по седем точки на второто и третото място, но разградчани имат предимство в директния мач. Така всичко между гореспоменатите състави ще се реши скоро на "Олимпико", когато предстои директен двубой, който ще определи продължаващия в ЛЕ и този, трябващ да се задоволи с плейофите в Лига на конференциите.

Лудогорец - Бетис 0:1 в мач от Лига Европа

Силно първо полувреме не помогна на Лудогорец за нещо повече срещу фаворита Бетис

Севилци надхитриха "орлите" с 1:0 в Разград, Набил Фекир реши мача

Рома стартира силно, но в 29-ата минута ВАР отмени попадение на Браян Кристанте. Все пак логиката възтържествува и минута преди паузата Тами Ейбрахам отбеляза за 0:1. Големи притеснения застигнаха обаче "джалоросите" в началото на втората част, когато изкаралият години в Серия "А" - Хетемай, възстанови паритета.

В крайна сметка Рома си тръгна с трите точки от Финландия, но с помощта на автогол, дело на Хосконен в 62-ата минута.

Манчестър Юнайтед - Шериф (Тираспол) 3:0 в мач от Лига Европа