Манчестър Юнайтед постигна четвъртата си победа в груповата фаза на Лига Европа. Тази вечер "червените дяволи" надвиха Шериф (Тираспол) с 3:0, но и това не им помогна да изместят от върха Реал Сосиедад, който подчини със същия резултат кипърския Омония.

Новината на вечерта беше завръщането на Кристиано Роналдо. Португалецът беше отстранен от първия тим след скандал с мениджъра Тен Хаг, но именно той гласува доверие на CR7 поведе атаката. Част от нападението на Юнайтед изненадващо бе и 18-годишният аржентинец Алехандро Гаранчо.

Лацио победи Мидтиланд с 2:1

Вижте подробности

"Червените дяволи" се разписаха по веднъж в двете полувремена. В 44-ата Диого Далот се оказа най-съобразителен при корнер и съумя да се разпише с глава.

Снимка 592734

Източник: EPA/БГНЕС

Преднината на английския гранд беше удвоена в 65-ата минута. Люк Шоу изпрати отлично центриране за Маркъс Рашфорд, който отблизо с глава не остави шансове на Максим Ковал.

До края остана време и за Кристиано Роналдо да впише името си сред голмайсторите. Осем минути преди края португалецът се оказа най-съобразителен в наказателното поле и плътен шут оформи крайното 3:0.

Бивш халф на Юнайтед: Роналдо е недоволен

Той беше голмайстор на отбора през миналия сезон, така че разбира се разочарованието е голямо, споделя Харгрийвс