Хетафе победи Аякс с 2:0 и значително увеличи шансовете си да се класира за следващия кръг.

В 38-ата минута Хетафе поведе. След центриране от фаул Матиас Оливера успя да подаде към Дейверсон и бразилецът ознаменува европейския си дебют с гол - 1:0.

Айнтрахт (Франкфурт) разгроми Ред Бул (Залцбург) с 4:1, Спортинг (Лисабон) разби Истанбул ББ с 3:1

Дъжд от голове във Франкфурт и Брага

Реваншите изглеждат протоколни

В самия край на мача домакините стигнаха до втори гол, който ги прави фаворит преди реванша в Амстердам. Отбеляза го резервата Кенеди, който се появи на терена в 88-ата минута, а в добавеното време негов изстрел рикошира от Сержиньо Дест и заблуди Варела - 2:0.

Снимка 467821

Източник: EPA/БГНЕС

Шахтьор (Донецк) пък успя да победи Бенфика с 2:1.

Украинците поведоха в 56-ата минута, когато Алан Патрик изстреля брилянтно воле от ръба на наказателното поле, което попадна в долния десен ъгъл, оставяйки вратаря безпомощен.

В 67-ата минута Бенфика успя да върне равенството след гол на Пици от дузпа.

5 минути по-късно обаче, Виктор Коваленко (Шахтьор) овладя по красив начин силно подаване от страна на бившия нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш в наказателното поле. Той се освободи от пазача си и изстреля топката ниско в средата на мрежата за 2:1.

Брюж и Юнайтед завършиха 1:1, същото направиха Клуж и Севилия, както и Копенхаген и Селтик

1:1 в Белгия, Румъния и Дания