Айнтрахт (Франкфурт) прегази отбора на Ред Бул (Залцбург) с 4:1 в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа.

В 12-ата минута Дайчи Камада откри резултата. 23-годишният японец получи топката от Туре, имаше време да овладее топката, да прецени ситуацията и да насочи топката покрай вратаря Станкович.

Домакините нанесоха втори удар малко преди почивката. Отлична контраатака изведе Камада, а японецът напредна, финтира защитник на съперника и хладнокръвно отбеляза втория си гол в мача.

Резултатът стана класически в 53-ата минута, когато Камада оформи хеттрика си. Той успя да засече топката с глава, след като Н"Дика центрира.

Три минути по-късно Филип Костич беше изведен от Андре Силва и демонстрира брилянтно хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки в долния десен ъгъл за 4:0.

Залцбург успя да върне все пак едно попадение, след като Хи-Чан Хуан вкара от дузпа в 85-ата минута, оставяйки теоретични шансове на гостите в реванша.

Снимка 467810

Източник: EPA/БГНЕС

В същото време Спортинг (Лисабон) също напълни кошницата на Истанбул ББ, побеждавайки с 3:1.

Още в 3-ата минута Себастиан Коатес откри резултатът след като засече с глава центриране от корнер.

В 27-ата Джоване Кабрал успя да отбележи за португалците, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак в 44-ата минута Ристовски центрира топката в наказателното поле на турците, където Шпорар успя да вкара топката в мрежата и да покачи на 2:0.

Второто полувреме започна с гол за Спортинг. Лусиано Вието направи резултатът класически, с удар от границата на наказателното поле.

Истанбул ББ успя да отбележи почетно попадение, след като Виска вкара от дузпа в 77-ата минута.

Лудогорец с достойно представяне, но и два гола пасив срещу Интер преди реванша на "Джузепе Меаца"