Галин Иванов е заменен от Йомов.

90+3′

Жълт картон за Фомишов.

89′

Петков спаси шут от пряк свободен удар на Башич. Чакташ стигна до топката, но отново стражът на Славия се намеси с една ръка.

87′

Жълт картон за Гюрсо.

86′

Чунчуков заменя Милчо Ангелов.

83′

Втори жълт картон за Александров.

79′

ГООООЛ ЗА ХАЙДУК!!! Нижич отклони топката след центриране от корнер за Ахмед Саид, който се разписа на празна врата за 1:0.

75′

Ново спасяване на Петков. Стражът отрази удар на Гюршо.

70′

Шоколаров заменя Цветанов.

68′

Жълт картон за Александров.

67′

Нов пропуск на Хайдук!!! След центриране от корнер Лопез стреля с глава, но Петков спаси. След това Саид извърши нарушение срещу родния вратар.

66′

Петков спаси удар на Гюршо.

53′

Башич влиза на мястото на Палаверса.

51′

Пропуск за Хайдук!!! Мийо Чакташ се извиси над всички след центриране от корнер, но ударът му не намери целта.

46′

Саид заменя Тудор.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

37′

Жълт картон за Узунов.

35′

Натиск на домакините, който не води до нищо опасно пред вратата на Петков.

26′

Палеверса и Тудор разиграха, топката попадна в първия опита удар от около 20 метра, но Петков се намеси стабилно и спаси.

Снимка 370489

Източник: slobodnadalmacija.hr

22′

Юранович намери Ивановски, който от трудна позиция стреля в аут.

17′

Георги Петков избива удар от 25 метра на Шомишов.

16′

Нова отлична възможност за Славия. Играчите на Хайдук загубиха топката в центъра, трима от Славия се устремиха срещу един играч на хърватите. Момчил Цветанов се озова на стрелкова позиция, но Посавец спаси.

11′

Удар на Гюршо от 19 метра мина над вратата.

4′

Първа добра възможност за Славия. Узунов открадна топката в центъра на терена и изведе Галин Иванов сам срещу Посавец. Крилото обаче не успя да се разпише.

1′

22. Сего 35. Йомов

Славия излиза срещу Хайдук (Сплит) в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Двубоят е тази вечер от 21:00 часа на "Полюд". "Белите" влизат в мача със самочувствие, след като в миналия кръг отстраниха финландския Илвес с две победи.

Хайдук се представи отлично в подготовката, след като записа 6 победи и 1 равенство в 7 мача. През миналия сезон хърватският гранд елиминира Левски в същата фаза от турнира.

Йосип Посавец: Дано вкараме много голове на Славия

Вратарят на Хайдук: Дано вкараме много голове на Славия

"Готови сме за началото на Лига Европа"

Плюс за Славия е, че вече има 4 официални мача зад гърба си, докато Хайдук все още не е играл в такъв. "Белите" ще разчитат да изненадат своя съперник на контраатака или от статично положение.

До последно под въпрос за мача ще е вратарят Георги Петков. Ако той не успее да се възстанови, то под рамката ще застане Антонис Стергиакис. С проблеми преди двубоя бяха Момчил Цветанов и Милен Гамаков. Очаква се те да стиснат зъби и да играят в този мач.

Треньорът на Хайдук няма проблеми около своя състав. Той остави извън групата нападателя Марко Футач.

Групата на Славия за гостуването на Хайдук (Сплит)