Хамбургер спечели гостуването си на Вердер (Бремен) с 1:0 в първия полуфинален мач между двата отбора в турнира за Купата на УЕФА. Единственото попадение в срещата реализира Троховски в средата на първото полувреме.

Двата отбора изиграха страхотен мач на "Везерщадион", в който имаше много голови положения и интересни моменти. Все пак гостите от Хамбургер отбелязаха важен гол на чужд терен и взеха добър аванс преди реванша след седмица.

Двубоят на "Везерщадион" започна повече от интересно, като буквално с първите си атаки двата отбора можеха да открият резултат. След бърза атака Ивица Олич излезе очи в очи с Тим Вийзе, но не успя да го преодолее. Секунди по-късно Диего шутира силно, но Рост се намеси сигурно.

Последваха няколко сравнително равностойни минути, в които гостите от Хамбургер контраатакуваха много опасно. В 28-ата минута момчетата на Мартин Йол откриха резултата. Полузащитникът Троховски засече неспасяемо с глава центриране на Демел и прати топката в мрежата на Вийзе - 0:1.

Малко преди попадението добър шанс се откри и пред Хосе Гереро, но тогава Вийзе бе безпогрешен. До края на полувремето домакините се опитаха да наложат натиск, но така и не стигнаха до добра възможност за гол. Пизаро бе най-близо до изравнителен гол, но негов удар с глава в края на полувремето излезе в аут.

Втората част на мача също започна интересно, като в 51-ата минута Алмейда бе близо до изравнителен гол. В 60-ата минута Бьониш шутира страховито, но топката мина на сантиметри над вратата на Рост. Секунди по-късно Диего центрира към Алмейда, но нападателят пропусна от отлична позиция.

В 63-ата минута Гереро фаулира грубо противников играч, за което получи жълт картон и пропуска реванша след седмица. В 65-ата минута резултатът можеше да стане 0:2. Ивица Олич излезе за втори път в мача сам срещу Вийзе, но и този път не успя да го преодолее. Секунди по-късно гостите отново създадоха голова атака, но Питройпа от няколко метра не успя да уцели вратата на Вердер.

Последваха силни минути за "бременските музиканти". Домакините наложиха натиск и на два пъти можеха да изравнят. Сериозен пропуск в 71-ата минута направи резервата Розенберг, който от около 10 метра не успя да оцели вратата на Хамбургер. Натискът на Вердер продължи, като в 81-ата минута Пизаро стреля опасно с глава, но и той нямаше шанс да се разпише.

2 минути преди края домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но Хауърд Уеб не отсъди най-тежкото наказание във футбола. В даденото от съдията продължение Пизаро стреля силно, но Рост блокира удара. За повече Вердер нямаше време и загуби мача. Реваншът в Хамбург е след седмица.

ВЕРДЕР (БРЕМЕН) - ХАМБУРГЕР 0:1