Най-добрият български съдия Георги Кабаков ще ръководи мача от последния 6-и кръг на турнира Лига Европа в група Е между Реал Сосиедад и Манчестър Юнайтед. Срещата е на стадион Доностия Сан Себастиян (Аноета) от 19.45 часа в четвъртък, 3-и ноември.

И двата отбора са се класирали за следващата фаза на турнира, но в този мач ще се определи кой ще бъде 1-и и кой 2-и в подреждането. Към момента Реал Сосиедад е с пълен актив от 15 точки, а Червените дяволи са с 12. Както е известно, първенците в групите прескачат един кръг и отиват направо на осминафинал в турнира, докато 2-ите отбори играят плейоф с третите от Шампионската лига.

Помощници на Кабаков ще бъдат и регулярните му асистенти: Мартин Маргаритов и Диян Вълков на страничните линии с фланговете, а Ивайло Стоянов е четвърти съдия.

Главен ВАР-съдия е Марко Фриц (Германия), а асистент със системата за видеоповторения е Томас Квятковски (Полша).

Делегат на УЕФА е Рудолф Манертс (Белгия), а съдийски наблюдател Мехмет Илгаз (Турция).

За Георги Кабаков това е втори мач в кариерата с участието на Манчестър Юнайтед, който ще ръководи. През 2018-а година той дебютира в Шампионската лига на срещата Валенсия - Юнайтед от последния кръг в груповата фаза тогава. Интересното е, че това беше последният двубой преди УЕФА да реши въвеждането на системата ВАР. Това се случва на 12-и декември 2018-а и Кабаков показва четири жълти картона, а резултатът е 2:1 за домакините от Валенсия.

Още двама българи получиха наряди в този кръг от турнира Лига Европа. Боряна Стойчева ще бъде делегат на мача Карабах (Азербайджан) - Фрайбург (Германия) в група G, а Андрей Мединцев е изпатен от УЕФА на срещата Трабзонспор (Турция) - Ференцварош (Унгария) в група Н, също като делегат.

Илиан Илиев: Гидженов не беше на нивото на варненското дерби, не се притеснявам от Кабаков

"Имаме своите проблеми, но ще искаме да вземем трите точки и да спечелим"