Любопитен коментар за отпадането на италианския Лацио на 1/16-финалите в турнира Лига Европа направи спортният ежедневник "Гадзета дело Спорт". "Брутална обида" нарече медията втория гол на българския шампион Лудогорец при равенството 3:3 медията. На стадион "Васил Левски" в реванша двата тима завършиха наравно, но след победа с 1:0 в Рим в първия мач Лудогорец се класира на осминафиналите в Лига Европа.

"Брутална обида за Лацио, но италианците могат да обвиняват само себе си. В София Лацио се надяваше на чудо след 0:1 на Олимпико, но се срина на финала, когато Лудогорец, воден от публиката и от силата на отчаянието не се предаде въпреки гола на Клозе за 2:3.

Лацио бе бедствие в защита. Последните два гола на българите бяха грешка на Маркети, който не бе играл 2 месеца и на когото Реа грешно заложи. Сенегалецът Кейта вкара първия гол за Лацио в 17-ата секунда и осем десети (вторият най-бърз гол в историята на Лига Европа). Бианкочелистите спираха контраатаките на домакините. През втората част Лацио бе хитър в собствената си половина, но готов да се възползва от възможностите, които се създават. При един точен пас на Онази Переа с едно докосване матира Стоянов за 2:0.

Лудогорец се хвърли напред със силата на отчаянието, разчитайки предимно на своя най-опасен нападател Безяк. Той първо уцели гредата и след това скъси дистанцията до 1:2. Домакините в този момент се хвърлиха напред в търсене на изравняването и с удар от далечно разстояние Златински успя да се възползва от глупостта на Маркети. Изстрелът на българина не бе опасен, но вратарят не изби и топката влезе, въпреки че има някои съмнения, че е минала с пълния си обем голлинията.

За Лацио изглежда всичко свърши. Но само шест минути по-късно Клозе вкара трети гол. Българите се хвърлиха с главата напред и вкараха за 3:3, благодарение на наивността на Маркети и гола на Кишада."