Миналогодишният участник в Шампионската лига ФК Копенхаген направи важна крачка към груповата фаза на Купата на УЕФА, след като постигна благоприятното 1:1 като гост на Ланс.

Маркус Албек даде перфектен старт на датчаните, след като се разписа още в 5-ата минута. Шведският национал се измъкна от опеката на Фабиен Лауренти и би покрай вратаря Ведран Руние. Домакините трябваше да чакат до последните 20 минути на срещата за да стигнат до равенството. Капитанът Йоан Демон изпълни фаул от границата на наказателното и намери влезлия като резерва Аруна Диндан, който вкара за 1:1.

Треньорът на Ланс Жан-Пиер Папен не бе доволен от представянето на своите играчи, въпреки че тимът му стигна до равенството. "Платихме скъпо за липсата на концентрация в първите 5 минути на мача, в следващите 85 бяхме по-добрия отбор. Това ми дава надежди, че ще успеем да вкараме гол и на реванша, заяви Папен. - Нямам обяснение, защо започнахме толкова слабо. Ще отидем в Копенхаген, така както датчаните дойдоха в Ланс - силно мотивирани."

Ланс - ФК Копенхаген 1:1

0:1 Албек (5), 1:1 Диндан (71)

Руние, Кулибали, Бишевац, Лауренти, Кариер, Демон, Сабле (45-Кейта), Ковачевич, Акале (56-Монтерубио), Пиерони, Моне-Паке (69-Диндан)

Кристиансен, Йенсен, Хангеланд, Гравгаард, Грьонкяер, Силвербауер, Норегаард, Хътчинсън (71-Сионко), Квист, Вурц, Албек (72-Нордстранд)