Отборът на Фиорентина се класира за осминафиналите в Лига Европа, след като отстрани английския Тотнъм. Това стана факт, след като на реванша на „Артемио Франки" италианците се наложиха с 2:0 след голове на Марио Гомес и Мохамед Салах. Така след равенството от първата среща - 1:1, „виолетовите" продължават напред в турнира с общ резултат 3:1.

Нов силен мач за Фиорентина изигра новото попълнение Мохамед Салах. Египтянинът не само тормозеше отбраната на „шпорите", но в 71-ата минута успя да се разпише и да оформи крайното 2:0. Това беше трети гол за Салах от 5 срещи с екипа на Фиорентина. Преди това резултатът бе открит от бившият нападател на Байерн Мюнхен Марио Гомес, който завърши хладнокръвно отлична контраатака в 54-ата минута.

За осминафиналите се класира и друг италиански тим - Интер, който победи с 1:0 Селтик и с общ резултат 4:3 „нерадзурите" продължават напред. Място в следващата фаза си осигури и холандският шампион Аякс, който победи Легия и в реванша - 3:0.