Отборите на Фейенорд и Рома завършиха наравно 1:1 на "Де Кайп" в двубоя помежду от плейофите в Лига Европа.

Равенството е логично предвид факта, че двубоят беше много равностоен и в двете полувремена. В 40-ата минута Леандро Паредес можеше да изведе "вълците" напред, но топовният му изстрел от голяма дистанция беше избит от Тимон Веленройтер в напречната греда. За сметка на това ротердамци взеха аванс в добавеното време преди почивката, когато Куилиндши Хартман центрира към непокрития Игор Пайшао, който беше точен с глава.

Римляните успяха да стигнат до изравнително попадение, като то дойде в 67-ата минута. Тогава Леонардо Спинацола центрира към Ромелу Лукаку, който се пребори с противниковия капитан Давид Ханчко и реализира с глава. Това беше гол номер 26 за нападателя в турнира, с което той се изравни с Ариц Адурис на третото място във вечната голмайсторска ранглиста на Лига Европа. 20 от тези попадения са паднали в последните 17 срещи на белгиеца в състезанието. В добавеното време на днешния двубой резервата Лука Иванушец можеше да отбележи победно попадение за домакините, но прекият му свободен удар срещна близката греда.

Фейенорд - ПСВ 1:0 в мач за Купата на Нидерландия