Съперникът на Локомотив (София) за купата на УЕФА Фейенорд очаквано победи Спарта с 4:1 в градското дерби на Ротердам.

"Червено-белите" не оставиха никакви шансове на съперника си и с първата си победа за сезона се откъснаха от дъното на временното класиране. Преди това те загубиха от Витес у дома (1:2) и направиха "хикс" (2:2) с Утрехт като гости.

Ники Хофс вкара два гола за Фейенорд (10-а и 14-а минута), а гръцкият нападател Анастасиу намали от дузпа на 2:1 (17-а минута). В края на мача обаче Фейенорд и логиката вътръжествуваха след попадения на Лусиус (85-а минута от дузпа) и на Али Бусабун (88-а).

Заслужава да се припомни, че преди този мач Ервин Куман подсили състава си с новопривлечените Ангелос Харистеас (нападател, идва от Аякс), Джейкъб Ленски (халф, от Селтик) и Дани Бюс (защитник, от Грьонинген).

Фейенорд гостува на столичните "железничари" на ст. "Българска армия" на 14 септември (четвъртък).