Левски започна по разочароващ начин юбилейния си 100-ен сезон. В мач от I предварителен кръг на Лига Европа, „сините" не успяха да победят казахстанския Иртиш. Двубоят на „Георги Аспарухов" завърши 0:0, като момчетата на Николай Митов има за какво да съжаляват, тъй като бяха по-добрият отбор на терена, а освен това пропуснаха и дузпа. Резервата Базил де Карвальо бе фаулиран в полето в 77-ата минута и сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но вратарят на Иртиш спаси. Реваншът в Павлодар е след седмица, а нулевото реми остава отворен изхода на двубоя.

Пред повече от 8 000 зрители на „Георги Аспарухов", Левски започна силно мача и можеше да открие резултата още в 4-ата минута. Нуно Пинто центрира остро в малкия пеналт,  откъдето Жоао Силва стреля с глава, но стражът на съперника Котляр спаси. Българският вицешампион продължи да натиска и в следващите минути Мюлдер, Гари Родригес и Рамос отправиха удари, но топката или излизаше в аут, или попадаше право в ръцете не безупречния Котляр.

В 43-ата минута Жоао Силва получи нов отличен пас от Нуно Пинто, но и този път с глава не успя да вкара топката в мрежата на съперника.

След почивката картината на терена не се промени. Сините продължиха да атакуват, а гостите от Казахстан да се бранят с по 10 човека. С течение на времето обаче домакините се изнервяха все повече, с което дойдоха и грешките. В 67-ата минута най-опитният в състава на Левски - Станислав Ангелов, допусна топката да му бъде отнета в много опасна зона. Бакаев напредна и остана очи в очи с Пламен Илиев, но стреля в аут. Четвърт час преди края на мача домакините имаха повод за радост. Де Карвальо, който се появи на терена за сметка на Силва, бе съборен в полето и главният съдия от Израел отсъди дузпа. Тъмнокожият нападател се нагърби с отговорността, но ударът му от бялата точка бе спасен от Котляр.

До края на срещата домакините продължиха да атакуват, но за сметка на това най-чистото положение се откри пред Чичулин, който след нова грешка на Ангелов шутира опасно, а Пламен Илиев с една ръка изби в корнер. В последните минути в игра за Левски се появи и Рамон Лопес, който записа официален дебют, но и той не помогна резултатът да бъде променен.

ЛЕВСКИ - ИРТИШ 0:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)