Евъртън остана единственият английски отбор, който продължава на осминафиналите на турнира Лига Европа след отпадането на Тотнъм и Ливърпул. „Карамелите“ постигнаха втора победа срещу Йънг Бойс. Те се наложиха с 3:1 в мача реванш от 1/16-финалите на „Гудисън Парк“ и с общ резултат 7:2 продължават напред в надпреварата.

Швейцарците поведоха с 1:0 в 13-та минута. Вилотич стреля отблизо с глава, но Тим Хауърд спаси, след което при добавката Саного отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Евъртън изравни в 25-та минута от дузпа за спъване на Стивън Нейсмит. От бялата точка Ромелу Лукаку бе точен.

Евертън вкара втори гол в 30-та минута, когато Гарбът центрира в наказателното поле на Йънг Бойс, където топката бе посрещната от Ромелу Лукаку, който разстреля Вьолфи и вкара своето второ попадение в срещата.

Евертън нанесе своя трети удар в 42-та минута, когато Дарън Гибсън пусна отличен извеждащ пас към Кевин Миралас, който излезе сам срещу Вьолфи и не пропусна да се разпише.

Второто полувреме също премина под диктовката на Евъртън, но с пропуски се отличиха Миралас и Аруна Коне.