Вдъхновеният отбор на Рен вкара 3 гола на Милан, но въпреки това отпадна от Лига Европа. Мачът днес завърши с резултат 3:2 в реванша помежду им от елиминационните плейофи на Лига Европа на "Роажон Парк". Първата среща преди седмица на "Сан Сиро" завърши 3:0 в полза на "росонерите". Така отборът на Милан продължава към осминафиналите на Лига Европа с общ резултат 5:3.

Бенжамен Буриго даде преднина на домакините с попадение в 11-ата минута, но 11 минути по-късно Лука Йович изравни за гостите. Второто полувреме отново предложи интрига, след като В 54-тата минута Буриго отново се разписа, този път от дузпа. Само четири минути по-късно Рафаел Леао възстанови равенството. В 68-ата минута обаче Буриго отново вкара от дузпа така оформи своя хеттрик.

В 11-ата минута непокритият пред дъгата на наказателното поле Буриго получи топката и с шут по земя я прати в противниковата мрежа за 1:0. След още 11 минути обаче равенството в двубоя беше възстановено благодарение на Йович, който се разписа с глава след отлично центриране на капитана Тео Ернандес.

Снимка 654621

В началото на втората част Леао имаше добра възможност да даде аванс на "росонерите", но вратарят Мандада беше страхотен и спаси изстрела. Френският тим получи дузпа в 52-рата минута след нарушение на Симон Кяер срещу Терие в наказателното поле. Буриго застана на бялата точка и реализира втория си гол в двубоя. Едва 4 минути по-късно обаче Леао възстанови паритета за 2:2, след като Мандада се опита неуспешно да избие топката от краката му.

В 65-ата минута обаче се стигна до втора дузпа за Рен, след като Йович спря с ръка удар на Калимуендо с глава при центриране от фал. Буриго отново беше безгрешен и така оформи крайния резултат от днешния мач - 3:2 за Рен.