Борусия (Дортмунд) успя да победи Од Гренланд. "Жълто-черните" реализираха внушителен обрат от 0:3, до 4:3.

Мачът се игра в Норвегия.

Домакините поведоха след едва две минути – Самуелсен се разписа отблизо с глава. Фредерик Нордквеле удвои в 20-ата минута, а нещата станаха дори още по-лоши в 22-ата минута, когато Еспен Руд направи 3:0 от пряк свободен удар. Обамеянг окопити Дортмунд с гол за 3:1 в 34-ата минута. Шинджи Кагава намали на 3:2 в самото начало на втората част с нисък удар в ъгъла и на „Скагерак Арена” замириса на голям обрат. Илкай Гюндоган бе много близо до гола, а Обамеянг успя да изравни 13 минути преди края – 3:3. Хенрих Мхитарян завърши грандиозния обрат с глава отблизо в 85-ата минута – 4:3 за Борусия след кошмарното начало.

Реваншът на „Сигнал Идуна Парк” е след седмица.